راه اندازی یک خط تولید تایر سنگین به منظور تنظیم بازار

تایر کامیون

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران اعلام کرد: این انجمن برای تنظیم بازار برنامه هایی را در نظر دارد؛ در یکی از کارخانجات تولیدی در شمال غرب کشور یک خط تولید جدید در نظر گرفته شده که تا 3 ماه آینده راه اندازی می شود و 300 هزار حلقه تایر سنگین تولید خواهد کرد.

به گزارش پارس تایر، محمدرضا تقی گنجی اظهار داشت: اولین اقدام برای حمایت از صنعت تایر کشور این است که از واردات تایر جلوگیری شود. نباید به واردات تایر ارز دولتی تخصیص یابد زیرا به میزان بسیار زیاد و معادل با مصرف 3 یا 4 سال آینده تایر وارد کشور شده و این برای تولیدکننده و مصرف کننده مضر و زیانبار است.

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران گفت: تولیدکنندگان کشور قادر هستند 70 درصد نیاز کشور در زمینه تایرهای سنگین را تامین کنند، بنابراین 30 درصد از نیاز کشور درخصوص تایرهای سنگین باید از طریق واردات تامین شود که معادل با حدود 400 هزار حلقه است و این در حالی است که چند میلیون حلقه تایر وارد کشور شده و هم اکنون تایرهای وارد شده و نیز تایرهای تولید شده در کشور زیر قیمت تمام شده به فروش می رسد.

گنجی گفت: مصوبه ستاد تنظیم برای افزایش 100 هزار تومانی تایرهای نخی وانتی باطل نشده و به قوت خود باقی است و فقط تاخیری ایجاد شده است.

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران گفت: انجمن صنفی صنعت تایر ایران برای تنظیم بازار برنامه هایی را در نظر دارد؛ در یکی از کارخانجات تولیدی در شمال غرب کشور یک خط تولید جدید در نظر گرفته شده که تا 3 ماه آینده راه اندازی می شود که 300 هزار حلقه تایر سنگین تولید خواهد کرد./خبر خودرو

نویسنده وبلاگ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *