حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

عقبگرد قیمت تایر با دستور سازمان حمایت

سازمان حمایت
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 5 دی 1402تعداد بازدید : 231نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم1

اشتراک گذاری

اندازه متن12

سازمان حمایت دستور وزیر صمت در خصوص آزادسازی قیمت تایر و تعیین قیمت این کالا توسط کارخانه های سازنده را وتو کرد.

به گزارش پارس تایر، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان دستور وزیر صمت در خصوص آزادسازی قیمت تایر و تعیین قیمت این کالا توسط کارخانه های سازنده را وتو کرد تا هر چند به صورت موقت اما قیمتهایی که طی یک هفته گذشته افزایش یافته بودند به گذشته بازگردند.

دکتر محمدرضا تقی گنجی عضو هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر ایران در این خصوص گفت: آزادسازی قیمت تایر مصوبه ستاد تنظیم بازار است و وزیر صمت نیز بارها بر اجرای آن تاکید کرده حتی مسئولان وزارت صمت زمان اجرای آن را نیز ابتدای دی ماه اعلام کردند اما از آنجا که این مهم از سوی وزیر صمت به صورت مکتوب به سازمان حمایت ابلاغ نشده بود؛ به صورت موقت قیمتها به قبل برگشتند. بر این اساس قیمت تایرهای رینگ ۱۳ به میزان ۹ درصد، رینگ ۱۴ به میزان ۸ درصد و رینگ ۱۵ به میزان ۵ درصدافزایش یافته بود و برخی تولیدکنندگان سبدهای جدید خود را با این قیمت برای فروش در شبکه نمایندگی عرضه کرده بودند.

گنجی در پاسخ به این سوال که آیا ما به التفاوت دریافتی از عاملین فروش به حساب آنها بازگردانده خواهد شد یا خیر گفت: گروه صنعتی رازی به عنوان متولی سه برند یزد تایر گلدستون و رازی تایر ما به التفاوت دریافتی از نماینده های خود را در حساب بستانکاری آنها اعمال خواهد کرد و تایرهای فروخته شده به آنها با همان نرخ قبلی محاسبه می شود.

وی تاکید کرد نمایندگان نیز مکلف هستند بدون بالا بردن قیمت تایر را به دست مصرف کننده نهایی برسانند. وی با تاکید بر اینکه با توجه به مصوبه ستاد تنظیم بازار و دستور وزیر صمت قیمت تایر به زودی از شمول قیمت گذاری دستوری خارج خواهد شد، ادامه داد: در اصل تایرسازان اشتباه نکرده اند اما به دلیل عدم هماهنگی در وزارت صمت این مشکل رخ داده است. وی تاکید کرد: شبکه فروش گروه صنعتی رازی سبد اعلامی دی ماه را با همان قیمتهای قبلی خریداری خواهد کرد.

از سوی دیگر مهندس جمال میرزایی مدیر عامل گروه صنعتی بارز و رئیس انجمن صنفی صنعت تایر نیز بر بازگرداندن اضافه دریافت شرکتهای تایرساز از شبکه فروش خود تاکید کرد و گفت: این مبالغ به نمایندگان شرکتهای تایر ساز بازگردانده خواهد شد.

گنجی از مکاتبه انجمن زنجیره ارزش تایر با وزیر صمت برای اعلام هر چه سریعتر آزادسازی قیمت تایر به سازمان حمایت خبر داد و گفت: تنها راه ساماندهی بازار تایر به تعادل رسیدن قیمتها از طریق آزادسازی و افزایش تولید است که امیدواریم با مساعدت وزیر صمت مشکلات بازار تایر برطرف شود. / دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول