حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

لاستیک سواری از بند قیمت گذاری رها شد

لاستیک
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 29 آذر 1402تعداد بازدید : 163نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

در سکوت خبری قیمت گذاری دستوری تایر برداشته شد و دولت اختیار تعیین قیمت انواع لاستیک سواری را به تولید کنندگان سپرد.

به گزارش پارس تایر، چند روزی است اخبار غیر رسمی از بازار و شرکتهای تایرسازی حکایت از افزایش قیمت تایرهای رینگ ۱۴ ،۱۳ و ۱۵ به مقدار کمتر از ۱۰ درصد دارد؛ آن هم افزایش قیمت برای سایزهایی که بیشترین تقاضا برایشان در بازار دیده میشود و قیمت پایین آنها رغبتی برای افزایش تولید در این سایزها را برای کارخانه ها باقی نگذاشته بود.

تولید تایر که به اذعان تولید کننده ها با گفتار همراه بود، باعث شد انجمن صنفی صنعت تایر اقدام به مذاکره جدی با مسئولان دولتی کند تا تایر قیمت واقعی به خود بگیرد.

برهمین اساس محمدرضا تقی گنجی، عضو انجمن صنفی صنعت تایر ایران از اجرای طرح آزادسازی قیمت تایر توسط دولت خبر داد و گفت: با تصمیم ستاد تنظیم بازار و در نهایت وزیر صمت تایر از قیمت گذاری دستوری مستثنا و تعیین قیمت این کالا به انجمن صنفی صنعت تایر سپرده شد بر این اساس و با تصمیم مدیران عامل شرکتهای تایرسازی قیمت تایرهای رینگ ۱۳ یا همان خانواده پراید به میزان ۹ درصد افزایش یافت و بهای تایرهای رینگ ۱۴ و ۱۵ نیز به ترتیب هشت و پنج درصد بالارفت به گفته گنجی با این اتفاق شرکتها از زیان دهی خارج شده و راحت تر به تولید تایر مورد نیاز کشور می پردازند وی یادآور شد واقعی سازی قیمت ها با شیب ملایم و به صورت تدریجی انجام خواهد شد تا شوکی به بازار و مصرف کننده نهایی وارد نشود.

براساس گزارشات رسیده زمزمه واقعی سازی قیمتها در بازار کافی بود تا بهای تایر پراید در بازار آزاد تا جفتی ۲۰۰ هزار تومان ریزش داشته باشد و از التهاب بازار کم شود. در گام اول نیز گروه صنعتی رازی سبد محصولات خود را با قیمتهای جدید برای فروش به نمایندگان عرضه کرد. / دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول