فروش تایرهای سنگین بدون صدور حواله آزاد شد

تایر کامیون

با دستور معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، فروش دو سایز تایر سنگین پرمصرف بدون نیاز به صدور حواله راهداری امکان پذیر شد.

به گزارش پارس تایر، انباشت بیش از اندازه تایرهای سنگین وارداتی در انبارهای شرکتهای وارد کننده و عوامل خرد و کلان فروش این تایرها در کشور باعث شد وزارت صمت در نامه ای به روسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان های مختلف اجازه فروش و عرضه تایرهای سنگین در دو سایز ۳۱۵ و ۳۸۵ را صادر کند.

این در حالی است که پیش از این نیز وزارت صمت مقرر کرده بود توزیع کنندگان تایر در صورت دپوی این تایرها در انبارهایشان و عدم مراجعه خریدار حامل حواله راهداری می توانند پس از یک ماه تایرها را در بازار به فروش برسانند اما این دستورالعمل هیچ گاه اجرایی نشد تا اینکه سرانجام عباس قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت در نامه ای به مورخه ۱۰ شهریورماه اجازه فروش این تایرها را صادر کرد.

این نامه که خطاب به روسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان کشور وجنوب کرمان نوشته شده، به گزارش های رسیده به معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت اشاره شده است که حکایت از درخواست واحدهای تولیدی و برخی واردکنندگان تایر برای فروش تایرهای سنگین رسوب شده در مراکز و عاملان فروش این شرکتها دارد.

در این نامه که به امضای معاون وزیر صمت رسیده، تاکید شده است از روز جمعه این هفته در صورت فروش نرفتن تایرهای سنگین در سایزهای ذکر شده، عوامل فروش می توانند بدون نیاز به حواله راهداری، تایرها را پس از کسب اجازه از ستادهای تنظیم بازار استانی به فروش برسانند.

نکته مهم در این ابلاغیه عدم مراجعه متقاضی برای این تایرهاست و از تاریخ ۱۵ شهریور ماه عوامل استانی می توانند درخواست خود را در ستاد تنظیم بازار استان مربوطه مطرح کرده و پس موافقت ستاد تنظیم بازار، زیر نظر سازمان صنعت، معدن و تجارت آن استان تایرهای خود را برای استفاده در سایر مصارف استان توزیع کنند.

البته عوامل فروش تایرهای سنگین باید به این نکته نیز توجه داشته باشند این دستورالعمل بدین معنا نیست که می توانند تایرها را به دور از چشم نهادهای نظارتی و با قیمت های بالا به فروش برسانند.

چرا که بر اساس دستور معاون وزیر صمت، همچنان ثبت فروش تایر در سامانه رصد تایر الزامی است و عاملان فروش تایر باید اطلاعات انتقال مالکیت را در سامانه ثبت کنند.

نکته حائز اهمیت دیگر ادامه فروش تایرهای نخی ایرانی به شیوه صدور حواله است و تایرسازان ایرانی به غیر از گروه صنعتی بارز که تولید انحصاری تایرهای ۳۱۵ و ۳۸۵ را در ایران انجام می دهد، نمی توانند تایرهای باری خود را بدون صدور حواله راهداری بفروشند./دنیای خودرو

مدیر پارس تایر
دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
  • مرضیه قنری 2 آبان 1398 / 17:38

    سلام
    برای گرفتن حواله لاستیک سواری پژو ۴۰۵ به کجا مراجعه کنم ثبت نام سایت یا حضوری باید برم برای گرفتن حواله لطفا راهنمایی کنید

    • مدیر پارس تایر 4 آبان 1398 / 10:27

      کاربر گرامی می توانید به نمایندگی های تایرهای ایرانی مراجعه کنید و یا برای سفارش سریع و بدون واسطه لاستیک ایرانی به قیمت مصوب و دولتی به https://kavirtire.ir/esale و http://samanbarez.ir/ مراجعه کنید و با استفاده از مدارک خودرو و مدارک شناسایی خود میتوانید نسبت به سفارش آنلاین 4حلقه لاستیک برای هر خودرو اقدام نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *