حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تایرساز گران فروش زیر ذره بین تعزیرات

تایر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 30 تیر 1398تعداد بازدید : 59نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

مجموعه ای از تخلفات در اداره فروش یکی از تایرسازان قدیمی، این شرکت را در لیست متهمان به گران فروشی در بازار قرار داده است. سرانجام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اوایل تیرماه با افزایش ۲۲ درصدی قیمت انواع تایرهای تولید داخل موافقت کرد و تولیدکنندگان از آن تاریخ به بعد محصولات خود را با احتساب افزایش قیمت جدید به بازار عرضه کردند.

حال اما به گزارش پارس تایر، یکی از تایرسازان با دور زدن مصوبه سازمان حمایت سبد اعلامی به نماینده های خودسرانه با ۲۲درصد افزایش قیمت بلکه با افزایشی ۳۸درصدی فروخته است و حتی حاضر به صدور فاکتور فروش نیز نشده است. این تایرساز در سال های گذشته محصولات خود را به جای توزیع در قالب سبدهای فروش در بین نماینده ها، به صورت آزاد در بازار عرضه کرده، پس از سالها سرپیچی از قانون این بار در چنگ دستگاه های نظارتی گرفتار شده است. این تایرساز که به تازگی سبدهای فروش تیرماه خود را اعلام کرده و البته بدون صدور فاکتور برای نماینده های خود فرستاده، شوک بزرگی به بازار و صنعت تایر وارد کرده و آن افزایش خودسرانه قیمت ها به میزان ۳۸درصد است.

به گفته منابع آگاه این شرکت آخرین سبد اعلامی خود را که با احتساب نوار شامل ۱۰۴حلقه می شود، به قیمت ۲۱میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به نماینده ها فروخته است که در مقایسه با قیمت های قبلی ۳۸درصد افزایش قیمت را تجربه می کند. همین موضوع پای نهادهای نظارتی و سازمان صنعت و معدن استان را به ماجرا باز کرده و مشخص شده است تایرساز مذکور سبدی را که با لحاظ شدن افزایش ۲۲ درصدی قیمت ها باید ۱۷ میلیون و ۸۰۰هزار تومان می فروخت، به صورت خودسرانه گران تر از قیمت های مصوب عرضه می کند و حتی حاضر به ارائه فاکتور نیست. همین موضوع باعث شد به صورت موقت فروش این تایرها توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان متوقف و علت این گران فروشی و عدم صدور فاکتور رسمی فروش توسط تایرساز مشخص شود. نکته جالب توجه در نحوه عملکرد این تایرساز،فروش تعداد محدودی تایر 12/24 نخی بانرخ مصوب است.

سبد فروش این شرکت شامل تایرهای رادیال سواری و بایاس برای خودروهای نیسان، خاور، پیکان و وانت پیکان و تایرهای کشاورزی بوده که بدون صدور فاکتور رسمی به دست عاملان فروش رسیده است. این اتفاق و حساسیت وزارت صنعت، معدن و تجارت و نهادهای نظارتی بر نحوه فروش شرکت هایی از این دست می تواند ریشه بسیاری از تخلفات در بازار تایر و تفاوت قیمت های دوبرابری لاستیک در بازار نسبت به کارخانه را بخشکاند و به ساماندهی بهتر بازار کمک کند./دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول