حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

توپ افزایش قیمت تایر در زمین فروشندگان

محمدرضا تقی گنجی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 9 مهر 1397تعداد بازدید : 19نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

در حالیکه با اعتراضات شدید قیمتی بخصوص در حوزه تایر های سنگین مواجه هستیم رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران، وضعیت تولید تایر در کشور را عادی توصیف کرد.

به گزارش پارس تایر، محمدرضا گنجی در خصوص وضعیت تولید تایر و چرایی افزایش قیمت تایر گفت: مشکل خاصی در تولید تایر وجود ندارد و تولیدکنندگان با ظرفیت کامل در حال فعالیت و تولید هستند اما پیدایش این آشفته بازار می تواند دلایل روانی داشته باشد همچنین سوء استفاده از وضع موجود و احتکار نیز از عوامل دیگر تاثیر گذار بر افزایش قیمت تایر در کشور است.

وی تاکید داشت: تایر سازان به میزان کافی تولید دارند و با قیمت سازمان حمایت نیز عرضه می کنند لذا تولید کنندگان در این خصوص مشکلی ندارند.

وی در ادامه گفت: انجمن تایر قائل به کوتاهی نهادهای نظارتی نیست زیرا به قدری تخلفات افزایش یافته که نهادهای مسئول در هر ساعت توان رسیدگی به همه موارد را ندارند اما در هر صورت سازمان حمایت و تعزیرات باید بازار را کنترل کنند و ساماندهی بازار در حیطه وظایف انجمن صنفی صنعت تایر ایران نیست.

گنجی مسئولیت کنترل بازار را با معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صمت، سازمان حمایت و تعزیرات دانست و گفت: هیچ فردی مسئول ساماندهی به بازار و کنترل آن نیست و در این بین سوء استفاده توزیع کنندگان، چه بصورت توزیع کننده عمده چه بصورت خورده فروشی که بین تولید کننده و مصرف کننده در سیستم توزیع وجود دارند باعث رخ داد تورم شده است.

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران علت ممنوعیت صادرات تایر را تامین نیاز بازار داخل و کنترل افزایش قیمت ها دانست و تصریح کرد: دولت با اتخاذ سیاست ممنوعیت صادرات تایر قصد داشت نیاز بازار داخل را تامین کند و با عرضه زیاد محصولات علاوه بر کاهش تورم قیمت ها را نیز کاهش دهد لذا صادرات تایر ممنوع شد.

گنجی در پایان تاکید کرد: تایر سازان قیمت ها را افزایش نداده اند و نهادهای نظارتی و توزیع کنندگان باید پاسخگو باشند که چرا قیمت ها افزایش یافته است زیرا حتی تایر سنگین را با حواله دولت به فروش می رسانیم و اطلاعی از چگونگی افزایش قیمت ها نداریم./خبر خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول