حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

لاستیک حاوی نانوکامپوزیت در چین ممیزی می شود

لینگ لانگ
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1398تعداد بازدید : 63نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

مقامات چینی در حال ممیزی لاستیک حاوی نانوکامپوزیت تولید شده توسط شرکت لینگ‌لانگ‌تایر هستند، این لاستیک به دلیل استفاده از نانوکامپوزیت عملکرد بهتری نسبت به لاستیک‌های رایج دارد.

به گزارش پارس تایر، بر اساس اطلاعیه شرکت شاندونگ لینگ‌لانگ، مقامات چینی به ممیزی کامپوزیت‌ گرافنی مورد استفاده در لاستیک تولید شده از سوی شرکت لینگ‌لانگ‌تایر (Linglong Tire) اقدام کرده اند.

شرکت شاندونگ لینگ لانگ به عنوان بزرگترین تولید کننده لاستیک سواری در خاوردور و حتی آسیا محسوب می شود.
این تحقیقات با همکاری شرکت بیجینگ تیانچنگ لینگ‌لانگ تایر انجام شده که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه لینگ‌لانگ‌تایر است. همچنین دانشگاه بیجینگ نیز در این پروژه همکاری داشته است.

این ممیزی توسط کمیسیون علم و فناوری شهرداری بیجینیگ و چند موسسه فناوری چینی انجام شده‌ است.”گو بوچان” استاد دانشگاه چین جنوبی، رهبر این گروه بوده و این تیم تحقیقاتی تولید آزمایشی لاستیک‌های تقویت شده با گرافن را در آزمایشگاه ژائویان شرکت لینگ‌لانگ به اتمام رساندند.
در ساخت این لاستیک‌ها از فناوری استفاده شده که به تولیدکنندگان لاستیک‌ها امکان می‌دهد بدون تغییر فرآیند یا تجهیزات خود، لاستیک‌های تقویت شده با نانوکامپوزیت گرافنی بسازند. با این حال نیاز است تا تنظیماتی در فرآیند تولید انجام شود تا بتوان از تولید محصول جدید اطمینان حاصل کرد.
براساس اطلاعیه شرکت لینگ‌لانگ، لاستیک‌های گرافنی نتایج قابل توجهی از خود به جای گذاشته‌اند؛ برای مثال، کارایی سوخت افزایش یافته و ایمنی و ضد‌استاتیک بودن بهبود پیدا کرده و مصرف انرژی کاهش یافته است.

نکته جالب توجه این است که شرکت لینگ‌لانگ اعلام کرده که میزان کارایی سوخت در لاستیک‌های نانوکامپوزیتی نزدیک به لاستیک‌های درجه A در سیستم برچسب‌زنی اتحادیه اروپا است.

شرکت لینگ‌لانگ بهبود در مصرف سوخت را به فناوری میکروتماس توسعه یافته در این شرکت مرتبط می‌داند. این شرکت چینی انتظار دارد تا این محصول بتواند دستورالعمل برچسب‌زنی درجه A اتحادیه اروپا را پیاده‌سازی و این درجه را دریافت کند.

همچنین مقاومت در برابر سایش و هدایت گرمایی این لاستیک‌ها بهبود قابل توجهی پیدا کرده و از لاستیک‌های سبز با عملکرد بالا که در بازار وجود دارد نیز عملکرد بهتری داشته است./ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول