حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

اولین واکنش بازار به گرانی 22 درصدی لاستیک

تایر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 22 مرداد 1398تعداد بازدید : 180نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

شرکت کویرتایر در تیرماه امسال نرخ فروش محصولات تایر رادیال را 22 درصد افزایش داده، به طوری که قیمت هر تن آن از 18.6 میلیون تومان به بیش از 22 میلیون تومان رسیده است.

همچنین مقدار فروش شرکت تولیدی کویرتایر با افت 65 درصدی از 2400 تن در خرداد ماه به حدود 850 تن در تیرماه امسال رسیده که به نظر می‌رسد ناشی از افزایش قیمت محصولات این شرکت باشد.

شرکت تولیدی کویرتایر قیمت محصولاتش را در تیر ماه امسال گران کرد.

به گزارش پارس تایر، شرکت تولیدی کویرتایر با نماد «پکویر» از جمله شرکت‌های گروه لاستیک و پلاستیک حاضر در بورس بوده که با انتشار تازه‌ترین اطلاعیه خود بر روی سایت کدال، اقدام به اعلام گزارش اصلاحیه فعالیت ماهانه دوره یک‌ماهه منتهی به ۳۱ تیر ماه سال ۱۳۹۸ کرد.

در این اطلاعیه میزان تولید و فروش شرکت تولیدی کویرتایر در تیر ماه سال ۱۳۹۸ مشخص شده است.
این شرکت لاستیک ساز که در دوم تیر ماه امسال از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، مجوز تغییر بیش از ۱۰ درصد در نرخ فروش محصولات را دریافت کرده بود، نرخ جدید فروش محصولات را در آمارهای تیر ماه اعمال کرد.
بر اساس تازه‌ترین گزارش، شرکت کویرتایر در تیرماه امسال نرخ فروش محصولات تایر رادیال را ۲۲ درصد افزایش داده، به طوری که قیمت هر تن آن از ۱۸٫۶ میلیون تومان به بیش از ۲۲ میلیون تومان رسیده است.
کاهش ۶۵ درصدی فروش

بر اساس گزارش عملکرد منتشره، شرکت تولیدی کویرتایر در تیرماه سال ۱۳۹۸ در مقایسه با ماه قبل (خرداد ماه سال ۱۳۹۸) با کاهش ۳۳ درصدی تولید و ۶۵ درصدی فروش همراه شده است.

مقدار فروش شرکت تولیدی کویرتایر با افت ۶۵ درصدی از ۲۴۰۰ تن در خرداد ماه به حدود ۸۵۰ تن در تیرماه امسال رسیده است.
همچنین میزان فروش شرکت تولیدی کویرتایر با رشد ۶۳ درصدی از ۴۹ میلیارد تومان در خرداد ماه به حدود ۱۸ میلیارد تومان در تیر ماه امسال رسیده است.

از زمان صدور مجوز افزایش قیمت محصولات کویرتایر تا روز شنبه، ۱۹ مرداد ماه سال ۱۳۹۸، قیمت سهام این شرکت در بازار سهام با افت ۱۱ درصدی مواجه شده است.

در حالی که صنعت خودرویی کشور با بحران و زیان انباشته‌های کلان شرکت‌های خودرویی مواجه بوده و این شرکت‌ها علت را افزایش بهای تمام شده محصولات و مواد اولیه عنوان می‌کنند، باید دید که صدور مجوز افزایش ۲۲ درصدی لاستیک از سوی وزارت صمت چقدر می‌تواند قیمت خودرو را در آینده تحت تاثیر قرار دهد./تجارت نیوز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول