حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تامین مواداولیه مشکل اصلی تولیدکننده‌های لاستیک است

کویرتایر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 20 فروردین 1398تعداد بازدید : 56نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

نزدیک به 50میلیون دلار از سرمایه در گردش صنعت تایر ایران با گذشت بیش‌از یک ماه از انجام حواله‌های ارزی توسط برخی صرافی‌ها هنوز به دست فروشندگان خارجی نرسیده است.

به گزارش پارس تایر، گویی سال جدید هم نتوانست حال صنعت تایر را خوب کند و روند تامین مواد اولیه برای ادامه فعالیت کارخانه‌های تایرسازی را به شکلی مطلوب جلو ببرد. خبرهای خوبی از موجودی مواداولیه شرکت‌های مختلف تایرساز به گوش نمی‌رسد و حتی برخی شنیده‌ها هم حکایت از تصمیم مدیران این صنعت برای کاهش تیراژ تولید در ماه‌های آتی دارد.

اما این روزها این صنعت پس از تجربه تحریم‌های بانکی با جریانی جدید اما تلخ مواجه شده که گردش سرمایه محدود آن را با مشکل مواجه کرده است.
محمدرضا تقی‌گنجی، رئیس انجمن صنعت تایر ایران درحالی از ادامه‌دار شدن مشکلات تایرسازان در زمینه تامین مواد اولیه تولید تایر خبر می‌دهد که هنوز هم تبادل ارزی با فروشندگان خارجی در صدر مشکلات این صنعت قراردارد.

وی باتاکید بر اینکه دولت مشکلی در تخصیص ارز ندارد، می‌گوید: بانک‌مرکزی ارز مورد نیاز را از طریق بانک‌های عامل خود تخصیص می‌دهد و بانک‌ها در مرحله بعد از طریق صرافی‌های طرف قراردادشان اقدام به انتقال ارز به فروشندگان خارجی می‌کنند. روندی که متاسفانه به‌دلیل عدم همکاری مناسب صرافی‌های مذکور،‌ سرمایه در گردش محدود این صنعت را نیز دچار مشکل کرده است.

وی عدم همکاری مناسب برخی صرافی‌ها در انتقال و ارسال نهایی ارز به دست خریداران خارجی را مشکل اصلی این روزهای صنعت تایر می‌داند و امیدوار است این مشکل به همت بانک‌مرکزی حل شود و تا قبل از بروز بحران تامین مواداولیه در صنعت تایر،‌ بخشی از مواد اولیه خریداری‌شده توسط تایرسازان به کارخانه ها برسد.

گنجی البته به این نکته هم اشاره می‌کند که تا پیش‌از این، ارسال حواله‌های ارزی از طریق صرافی‌ها حداکثر طی دو تا سه روز انجام می‌شد اما درحال‌حاضر با وجود گذشت بیش‌از یک‌ماه از واریز پول به حساب صرافی‌ها، ارزی به‌دست تامین‌کنندگان خارجی مواداولیه نرسیده است.
وی همچنین امیدوار است در صورت رفع مشکلات انتقال ارز به خارج کشور،‌ روند تولید تایر در کشوربه نظم سابق خود برگردد و کمبودی در زمینه تایرهای قابل‌تولید در داخل متوجه بازار نشود./دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول