حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

آغاز شمارش معکوس برای کاهش قیمت تایرهای پرایدی در بازار

تایر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 26 تیر 1398تعداد بازدید : 51نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

قیمت تایرهای خانواده پراید در بازار به قیمت مصوب می رسد. اتفاقی که در یک ماه گذشته برای تایرهای خانواده پژو در رینگ های ۱۴ و ۱۵ رقم خورد، حالا قرار است با تصمیم انجمن صنعت تایر و همکاری تولید کنندگان تایر سواری، این بار برای محصولات رینگ ۱۳ رقم بخورد.

به گزارش پارس تایر از بازار، قیمت محصولات پژویی وسمندی با اختلاف بسیار اندکی نسبت به قیمت مصوب سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به فروش می رسد که این خود نشان از توازن تولید و مصرف این گروه محصول در بازار دارد. وعده هایی که بارها تولید کنندگان داخلی تایر داده اند و حالا برای این گروه از محصولات که دومین سایز پرمصرف در کشور نیز هستند، عملی شده است.

بر اساس آمار خودروهای موجود در کشور، مصرف تایرهای رینگ ۱۴ و ۱۵ به میزان یک پنجم لاستیکهای رینگ ۱۳ یا همان پرایدی است و بالا بودن حجم تولید لاستیکهای خانواده پژو در داخل و همچنین ورود سایزهای اسپرت این دو رینگ پر مصرف باعث شده قیمت ها به شدت در بازار شکسته شود. البته برخی کارشناسان عدم فروش تایرهای س ایز ۱۴و۱۵ یکی از تایرسازان به ایران خودرو نیز مزید بر علت شده است تا با سرازیر شدن این تایرها به بازار، قیمتها بیش از پیش روند نزولی به خود بگیرند.

محمدرضا تقی گنجی، رئیس انجمن صنعت تایر ضمن تایید خبر به تعادل رسیدن توزیع و نیاز بازار تایرهای سایز ۱۴ و ۱۵ گفت: قیمت این گروه از محصولات تقریبا به نرخ مصوب سازمان حمایت رسیده است که نشان از ثمر دادن تمهیدات ستاد تنظیم بازار و هماهنگی های انجمن صنعت تایر دارد. وی از برنامه ریزی انجمن صنعت تایر برای بالا بردن حجم تولید تایرهای خانواده پراید در مردادماه خبر داد و اظهار کرد: تمام کارخانه های تایرسازی باهماهنگی انجمن صنعت تایر، میزان تولید محصولات رینگ ۱۳ را در برنامه تولید مردادماه افزایش خواهند داد. وی تاکید کرد: این افزایش تولید آسیبی به بازار تایرهای پژویی و سمندی نخواهد زد و قالبهای تولید تایرهای اسپرت در اولویت واگذاری به تولید تایرهای پرایدی قرار گرفته اند. با این روش هیچ یک از سایزهای اصلی خودروهای مصرف کننده تایر رینگ ۱۴ و ۱۵ با کمبود مواجه نخواهد شد. وی اظهار امیدواری کرد تا یک ماه آینده قیمت تایرهای پرایدی نیز در بازار مانند محصولات خانواده پژو و س مند به قیمت مصوب دولتی نزدیک شود./دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول