واردات 3میلیون لاستیک سنگین با ارز دولتی

لاستیک

رئیس انجمن صنعت تایر کشور از واردات ۳ میلیون حلقه لاستیک خودرو‌های سنگین با ارز دولتی در شش ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش پارس تایر، محمدرضا گنجی با اشاره به اینکه نیاز کشور سالانه حدود ۳۰۰ هزار حلقه لاستیک خودرو‌های سنگین است افزود: بخشی از این لاستیک های وارد شده، از کارخانه‌های نامعتبر تامین شده است. وی گفت: ظرفیت منصوبه تولید لاستیک در کشور، ۳۰۰ هزار تن است که ما در سال جاری به این عدد خواهیم رسید البته نیاز کشور به واردات، تنها ۳۰۰ هزار حلقه لاستیک است که متاسفانه فقط در نیمه نخست سال، بیش از ۳ میلیون حلقه لاستیک خودرو‌های سنگین وارد شده است.

محمدرضا گنجی افزود: در حالیکه امکان نگهداری لاستیک حتی برای دو سال هم در انبار وجود ندارد، اما درحال حاضر، ۳ میلیون لاستیک وارد شده، و کماکان واردات لاستیک با ارز دولتی، ادامه دارد. وی اضافه کرد: این وارداتِ بیش از حد نیاز، باعث شده تا کارخانه‌های تولیدکننده لاستیک خودرو‌های سنگین، تولیدات خود را به انبار‌ها و بنکداری‌ها منتقل کنند و امکان فروش محصولات خود را نداشته باشند.

گنجی با بیان اینکه مشکل دیگر ما صادرنشدن حواله برای لاستیک های خودرو‌های سنگین داخلی است گفت: درحالیکه تولیدکنندگان داخلی، انبار‌های خود را از تولیدات خود پر کرده اند، سامانه‌های توزیع لاستیک، تنها برای لاستیک های وارداتی حواله صادر می‌کند که این خود باعث متضرر شدن تولیدکنندگان داخلی است.

رئیس انجمن صنعت تایر کشور تاکید کرد: تعداد بسیار زیادی از لاستیک هایی که وارد شده، متعلق به شرکت‌هایی هستند که لاستیک های مرغوب تولید نمی‌کنند و به دلیل نداشتن کیفیت، زمان نگهداری این لاستیک ها در انبار‌ها کم و در صورت استفاده، خطر آفرین است./صداوسیما

مدیر وبلاگ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *