حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

توقف تولید تایرهای بایاس قوت گرفت

کویرتایر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 6 آبان 1397تعداد بازدید : 16نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

تایرسازان داخلی از کاهش ظرفیت و احتمال توقف تولید در بخش تایرهای بایاس خبر می‌دهند.

اگرچه مواد اولیه وارداتی برای صنعت تایر با ارز دولتی تامین می‌شوند و در ماه‌های گذشته بدون نوسان قیمت در اختیار واحدهای تولیدی قرار گرفته‌اند ‌اما افزایش دوبرابری قیمت مواد اولیه تولید داخل باعث شده است ادامه فعالیت تولیدکنندگان در بخش تایرهای نخی زیان‌ده باشد. همین موضوع باعث می‌شود احتمال توقف تولید لاستیک‌های باری نخی در کشور قوت بگیرد.

به گزارش پارس تایر، کاهش ظرفیت تولید تایرهای بایاس می‌تواند در آینده‌ای نزدیک کشور را با کمبود این گروه محصول روبه‌رو کند. چراکه تولید لاستیک‌های نخی در دیگر کشورها به‌دلیل قدیمی بودن تکنولوژی ساخت سال‌هاست به شدت کاهش یافته است و درصورت کمبود این محصول در بازار،‌ امکان تامین آن به‌واسطه واردات وجود ندارد. در همین راستا، مازیار روغنی، مدیرکل بازاریابی و صادرات گروه صنعتی بارز از کاهش ظرفیت واحد تولید تایرهای نخی در گروه صنعتی بارز خبر داد و گفت: بارز پیش‌از این روزانه 80تن تایر نخی تولید و روانه بازار می‌کرد که به‌دلیل افزایش قیمت مواداولیه به‌ویژه نخ تایر، ‌دوده و کائوچو مصنوعی که هر سه در داخل کشور تولید می‌شوند، مجبور به کاهش ظرفیت خود به روزانه 60تن شده است. وی تاکید کرد: درصورت کاهش نیافتن قیمت مواداولیه توسط تامین‌کنندگان داخلی، ‌امکان توقف تولید تایرهای نخی در بارز و دیگر شرکت‌های تایرساز وجود دارد.

روغنی با تاکید بر اینکه انجمن صنعت تایر ایران درخواست افزایش 20تا 30درصدی قیمت‌ها به ویژه در بخش تایرهای نخی را به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارائه کرده بود، گفت: متاسفانه دولت با افزایش قیمت تایر موافقت نکرده و هیچ اقدام عملی نیز برای ساماندهی و کاهش قیمت مواداولیه انجام نداده است.

روغنی با اشاره به افزایش دوبرابری نهاده‌های اصلی تولید لاستیک‌های بایاس توسط تولیدکنندگان داخلی ادامه داد: تایرهای بایاس برای تولید به مقدار زیادی نخ تایر نیاز دارند و قیمت این محصول ازهر کیلوگرم 23هزارتومان به 46هزارتومان رسیده است. دوده نیز با افزایش قیمت دوبرابری از هر کیلوگرم شش‌هزار تومان، 10هزاروپانصدتومان شده است و تایرسازان مجبور به خرید کائوچوی مصنوعی از پتروشیمی‌های داخلی با قیمت هر کیلوگرم 12هزارتومان هستند. وی درخصوص آینده تولید تایرهای نخی در گروه صنعتی بارز افزود: درصورت عدم افزایش قیمت تایر توسط دولت یا کاهش نیافتن قیمت نهاده‌های تولید تایر توسط تامین‌کننده‌های داخلی، ‌بارز به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده تایر در کشور،‌ تولید محصولات بایاس خود را متوقف خواهد کرد./دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول