حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

بلاتکلیفی در تامین تایر 450هزار دستگاه خودرو سنگین درون‌شهری

تایر کامیون
زمان مطالعه : 1 دقیقهتاریخ انتشار : 25 مرداد 1397تعداد بازدید : 47نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

وزارت صنعت‌، معدن‌وتجارت واردات و ترخیص تایرهای سنگین باری ‌و مسافری را تنها با درخواست و نظارت سازمان راهداری مجاز دانست.

به گزارش پارس تایر، محدودسازی واردات تایرهای سنگین آن‌هم تنها با هماهنگی سازمان راهداری از دیگر تصمیمات خلق‌الساعه در حوزه تایر است که بی‌توجه به حجم بالای اتوبوس‌ها و کامیون‌های شهری گرفته‌شده است.

در ابلاغیه‌ای که خطاب به سازمان صنعت‌، معدن‌وتجارت 31 استان و جنوب استان کرمان صادرشده است، ترخیص کلیه تایرهای وارداتی سنگین باری و مسافری منوط‌به دریافت تاییدیه شبکه توزیع و مقصد حمل براساس تخصیص سهمیه استان‌ها توسط دبیرخانه تنظیم بازار کشور و مطابق با نیاز سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور خواهد بود. نکته جالب‌توجه در این ابلاغیه نقش پررنگ سازمان راهداری برای صدور مجوز ترخیص تایرهاست.

تا جایی‌که سیدمحمد میرعابدینی، دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک این تصمیم را عجیب دانست و با اشاره به تردد یک‌میلیون‌و100هزار خودروی سنگین در کشور گفت: «تنها 650 هزار دستگاه از این خودروها در ناوگان بین‌شهری تردد دارند و متاسفانه کارشناسان وزارت صمت توجهی به حدود 450هزار دستگاه اتوبوس و کامیون درون‌شهری نکرده‌اند و بی‌توجهی به نیاز این خودروها به تایر، حتی ترخیص و واردات لاستیک‌های باری- اتوبوسی را منوط به اجازه و درخواست سازمان راهداری کرده‌اند.»

وی چنین تصمیمی را عاملی برای ایجاد کمبود تایر در بخش حمل‌ونقل سنگین دانست و تاکید کرد: «پس از گذر از گلایه‌های کامیون‌داران بین‌شهری باید منتظر ایرادات مالکان وسایل حمل‌ونقل سنگین شهری نیز باشیم.»/ دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول