حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تولید 250 هزار تن تایر در ایران

لاستیک
زمان مطالعه : 1 دقیقهتاریخ انتشار : 22 دی 1397تعداد بازدید : 23نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر گفت: سالانه بطور میانگین 250 هزار تن تایر در داخل تولید می شود.

به گزارش پارس تایر، مصطفی تنها مصرف تایر کشور را 350 هزار تن در سال عنوان کرد و افزود: میزان واردات انواع تایر به کشور نیز سالانه 90 تا 100 هزار تن است چون این تایرها تولید داخل ندارد.

وی همچنین ضمن اشاره به اینکه صنعت تایر کشور مرکب از 9 شرکت است، اظهارداشت: این کارخانجات سالانه انواع تایر مورد نیاز کشور را تامین می کنند.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر گفت: متاسفانه صنعت تایر امروز با مشکلات متعددی دست به گریبان است.
وی در ادامه افزود: اعمال تحریم های اقتصادی، نوسانات شدید نرخ ارز رشد سرسام آور نرخ مواد اولیه، صدور بخشنامه های پشت سر هم، متفاوت و مغایر همه و همه شرایط ویژه ای برای تولید در کشور به خصوص صنعت تایر ایجاد کرده است.
تنها بیان داشت: این صنعت در تامین مواد اولیه، قطعات و ماشین آلات مورد نیاز با دشواری های فراوانی مواجه است.
وی گفت: صنعت تایر ایران براساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار بود طی سال جاری 20 تا 25 درصد افزایش ظرفیت داشته باشد که متاسفانه به دلیل بروز مشکلات متعدد اقتصادی این هدف گذاری تحقق پیدا نکرده است.
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر افزود: عدم تحقق پذیری افزایش ظرفیت صنعت تایر به معنای این نیست که تولیددچار افت شده باشد.

وی تصریح کرد: این صنعت به رغم تمامی مشکلات و فشارها سطح تولید خود را حفظ کرده به نحوی که میزان تولید نسبت به هشت ماهه سال گذشته نه تنها دچار افت نشده حتی نسبت به هشت ماهه سال ماقبل افزایش هم داشته است./رادیواقتصاد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول