حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

اعتراض رانندگان وانت بار نسبت به گرانی سرسام آور لاستیک

لاستیک نیسان
زمان مطالعه : 3 دقیقهتاریخ انتشار : 17 مرداد 1398تعداد بازدید : 38نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

رانندگان ماشینهای نیسان و وانت بار نسبت به گرانی سرسام آور لاستیکمهترض بوده و خواستار حل این مشکل هستند.

به گزارش پارس تایر، جمعی از رانندگان ماشینهای نیسان و وانت بار در اعتراض به گرانی لاستیک، لوازم یدکی و نیز برخی مشکلات صنفی ضمن نگرانی و اعتراض از این وضعیت خواستار حل مشکل از سوی دستگاههای ذیربط شدند.

آشفتگی در بازار لاستیک و افزایش سرسام آور قیمت آن موجب شده است که فعالیت رانندگان برای حمل و نقل کالا در بین شهرهای مختلف کشور صرفه اقتصادی نداشته باشد و این روزها علاوه بر غصه معیشت خود غصه خرید لاستیک و تامین لوازم یدکی را نیز بخورند و نگران این هستند که این آشفتگی در بازار تا کی ادامه دارد.

تامین لاستیک، قطعات و تعمیرات مشکل اساسی رانندگان نیسان و وانت بارها در دهگلان است

با توجه به اینکه رانندگان در این برهه از زمان درگیر تامین معیشت با گران شدن کالا و اجناس هستند از سوی دیگر هم درگیر گرانی لاستیک و قطعات ماشین هستند که متاسفانه قیمت لاستیک، لوازم یدکی و روغن که مایحتاج روزانه رانندگان به قدری افزایش داشته است که برای رانندگان قابل تحمل نیست و افزایش چند برابری قیمت لاستیک و لوازم یدکی با درآمد پایین و افزایش هزینه هیچ توجیه اقتصادی برای ادامه کار توسط رانندگان باقی نمی گذارد.

علی مرادی مرادی یکی از رانندگان ماشین نیسان که تنها در آمدش کار با همین نیسان است می گوید رانندگان جزو زحمتکش‌ترین اقشار جامعه هستند و به درآمد روزانه برای امرار معاش نیاز دارند اگر یک روز کار نکنند درآمدی برای جبران هزینه‌های روزافزون زندگی ندارند بنابراین کار آنان از روی ناچاری است.

و ی افزود: در زمانی که لاستیک دو حلقه 400 هزار تومان بود ما به زور قادر به خرید بودیم در حالیکه آلان دو حلقه لاستیک نیسان به 3 میلیون تومان رسیده واقعا اصلا قادر به خرید آن نیستیم.

مرادی در ادامه بیان داشت: متاسفانه تنها گرانی لاستیک نیست که زندگی را برما سخت نموده گرانی قطعات دیگر مشکلات ما رانندگان است از مسئولین خواستاریم واقع به داد ما برسند زیرا به داد خرج و مخارج زندگی خانواده نمی رسیم و بعضی مواقع 3 الی 4 روز بیکار هستیم.

محمد مرادی یکی دیگر از رانندگان ماشین نیسان دهگلان اظهار داشت: حدود یک هفته برای لاستیک سهمیه ای به ادارات مرتبط مراجعه کردم کسی جوابگو نبود.

وی افزود: در استانهای همجوار کرمانشاه و همدان لاستیک سهمیه به ماشنهای نیسان و وانت بار تعلق گرفته اما عاملین لاستیک دهگلان می گویند چنین چیزی به ما اعلام نشده است.

اسماعیل خانی یکی دیگر از رانندگان ماشین نیسان گفت: قطعات ماشین خیلی گران شده بخدا اصلا راضی به کار کردن نیستم اما مجبورم زیرا برای تامین معیشت خانواده ام هیچ در آمد دیگری ندارم.

وی اظهار داشت: علاوه بر گرانی لاستیک گرانی قطعات ماشین و هزینه بالای تعمیرکاران و مکانیک هم ما را کلافه کرده است که از مسئولین می خواهیم بخاطر رضای خدا مشکل راندگان نیسان را حل کنند زیرا ما هم انسان هستیم خانواده داریم آیا حق زندگی نداریم.

سید امجد رستمی یکی از رانندگان وانت بار که تنها در آمدش را کار با وانتش است می گوید آلان فصل کار کشاورزی است و ماهم بار جابجا می کنیم و بخاطر گرانی لاستیک و قطعات ماشین مجبوریم کرایه را افزایش دهیم که باعث نارضایتی مردم شده است که ماهم سرگردانیم واقعا زندگی با این گرانی برای ما مشکل است.

یدالله بهمنی هم دیگر راننده نیسان که در آمد زندگیش را کار کردن با نیسان عنوان می کند می گوید با توجه به وضعیت فعلی و بالا رفتن قیمت لاستیک این نگرانی وجود دارد که مصرف کننده از تعویض به موقع لاستیک‌ها خود داری کند که در نتیجه آمار تصادفات به مراتب بالا خواهد رفت.

احمد مراد پور دیگر راننده نیسان که در آمدش همین کار کردن با نیسان است می گوید امروز با وجود گرانی قدرت خرید مردم کم شده است و سعی می‌کنند با حداقل هزینه‌ها، زندگی خود را بگذرانند و اکنون با افزایش قیمت لاستیک زمان تعویض لاستیک برای ما طولانی‌تر شود که این امر می‌تواند بسیار خطرناک باشد./کُردتودی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول