حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

بنکداران تعیین کننده قیمت نهایی تایر و روغن موتور هستند

داوود سعادتی نژاد
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1398تعداد بازدید : 74نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و فیلتر خودرو با اشاره به افزایش بیش از 100 هزار تومانی قیمت تایر سواری پراید این موضوع را ناشی از پرمصرف بودن این تایر و عدم توزیع مناسب پس از عید عنوان داشت و گفت: تنها تایری که با افزایش قیمت روبه رو شده تایر رینگ 13 پرایدی است و در خصوص مابقی مدل ها به دلیل اینکه از طریق سامانه و به صورت حواله ای توزیع می گردد به لحاظ قیمتی و موجودی، موقعیت نسبتا متناسبی را شاهد هستیم.

به گزارش پارس تایر، داوود سعادتی نژاد در گفتگو با خبرنگاران، اظهار داشت: میزان تایری که به بازار عرضه می شود جوابگوی تامین نیاز روزانه نیست به همین جهت پیش از عید با انجمن تولیدکنندگان تایر طی برگزاری نشستی به این موضوع پرداخته شد که قرار است نتیجه آن مشخص گردد البته باید به درخواست تایرسازان مبنی بر تامین مواداولیه و گشایش ارزی توجه داشت تا قادر به تامین نیاز بازار باشیم.

وی در ادامه افزود: افزایش مصرف لاستیک پرایدی و عدم توزیع مناسب در کنار مصرف خودروسازی سایپا باعث شد با کمبود این نوع از تایر و افزایش قیمت آن طی روزهای گذشته مواجه باشیم البته تا زمانیکه بازار به ثبات برسد البته از آنجاکه افرادی که حواله دریافت کرده اند درحال توزیع لاستیک هستند قطعا با افزایش عرضه سعی خواهیم داشت بازار را تحت کنترل درآوریم.

وی به تشریح وضعیت قیمت و نحوه توزیع روغن موتور پرداخت و گفت: روغن موتور تا کنون افزایش قیمت نداشته و کارخانه ها با قیمت مصوب توزیع می کنند منتها عاملین توزیع مویرگی به دلیل عدم نظارت باعث افزایش قیمت شدند البته گفت و شنودها حاکی از افزایش 30 درصدی قیمت روغن موتور است ولی هنوز قطعی نشده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و فیلتر خودرو اذعان داشت: در خصوص افزایش قیمت لاستیک و روغن موتور نمی توان اظهار نظر قطعی ارائه داد زیرا تمام اظهارات در حد گفت و شنود است.

سعادتی نژاد خاطرنشان کرد: اگر افزایش قیمتی اتفاق افتاده از طرف تولیدکنندگان نبوده و دست اندرکاران و نمایندگی ها خوسرانه قیمت ها را افزایش داده اند. ازآنجاکه عمده فروش ها در حال تعیین قیمت ها در بازار هستند اشتباه است که فکر کنید خرده فروش ها قیمت ها را افزایش می دهند.

وی تصریح کرد: بنکداران و عمده فروش ها که از کارخانه ها تایر و روغن را با قیمت مصوب از تولیدکنندگان دریافت می دارند با هر قیمتی که خودشان بخواهند در بازار توزیع می کنند در واقع افرادیکه به صورت عمده از کارخانه ها خرید می کنند در توزیع مویرگی تعیین کننده قیمت ها هستند./خبر خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول