حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

برای خرید لاستیک دولتی به چه اطلاعاتی نیاز دارید

لاستیک دولتی
زمان مطالعه : 4 دقیقهتاریخ انتشار : 31 تیر 1398تعداد بازدید : 524نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

لاستیک دولتی با قیمت ۳۷۰ تا ۵۰۰ هزار تومان در نمایندگی‌های فروش سطح کشور توزیع می‌شوند. برای دریافت لاستیک دولتی باید کارت سبز، کارت ماشین و کارت ملی خود را همراه داشته باشید و آنطور که اعلام شده زیاد برای دریافت لاستیک دولتی منتظر نخواهید ماند.

لاستیک دولتی با نرخ مصوب هر ماه توسط تولیدکننده‌ها به نمایندگی‌های فروش عرضه می‌شود و آنطور که رئیس انجمن تولیدکنندگان تایر کشور می‌گوید، دریافت لاستیک دولتی نیازی به ایستادن در صف ندارد. با این حال باید برای دریافت لاستیک دولتی مدارکی مثل کارت سبز ماشین، کارت ملی مالک و کارت ماشین را به یکی از نمایندگی‌های فروش لاستیک ببرید تا بتوانید لاستیک‌هایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی تولید شده‌اند بخرید. در این گزارش تمام اطلاعاتی که برای خرید لاستیک دولتی لازم دارید را آورده‌ایم.

قیمت لاستیک دولتی در نمایندگی‌های فروش

لیست قیمت لاستیک دولتی در مراکز توزیع نشان می‌دهد باید برای خرید هر جفت لاستیک سایز ۱۴ که برای خودرو‌هایی مثل پژو ۲۰۶، پژو ۴۰۵، پژو پارس، رانا و روآ مناسب است، باید بین حدود ۴۵۰ هزار تومان هزینه کنید. لاستیک‌های دولتی سایز ۱۴ عموما با پهنای ۱۸۵ میلیمتر ساخته شده‌اند و اگر رینگ پهن داشته باشید، پیدا کردن لاستیک دولتی با پهنای ۲۰۵ متر برایتان کمی سخت خواهد بود. قیمت این نوع لاستیک دولتی در مراکز توزیع ۴۸۰ هزار تومان است.

بر اساس فهرست قیمت اعلام شده لاستیک دولتی سایز ۱۸۵/۶۰/۱۴ در مراکز فروش ۴۲۳ هزار تومان فروخته می‌شود. همچنین لاستیک دولتی سایز ۱۴ با مشخصات ۱۸۵/۶۵/۱۴ در مراکز توزیع ۴۵۶ هزار تومان است و اگر همین لاستیک گل WT داشته باشد، قیمتش به ۴۷۸ هزار تومان می‌رسد. آنطور که اعلام شده لاستیک دولتی ۱۸۵/۷۰/۱۴ با قیمت ۴۴۶ هزار تومان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. اگر دنبال لاستیک‌های بزرگ‌تر هستید که پهنای رینگ آن‌ها به ۲۰۵ میلی‌متر می‌رسد، باید سراغ لاستیک دولتی سایز ۲۰۵/۶۰/۱۴ بروید که در مراکز توزیع با قیمت ۴۸۱ هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت لاستیک دولتی سایز ۱۳ که برای خودرو‌هایی با چرخ‌های کوچک مثل پراید، ماتیز و MVM ۱۱۰ مناسب است، در مراکز توزیع حدود ۳۷۰ هزار تومان برای هر جفت اعلام شده. همچنین پهنای این لاستیک دولتی عموما ۱۶۵ میلی‌متر است.

بر اساس فهرست اعلام شده لاستیک دولتی سایز ۱۶۵/۶۵/۱۳ در مراکز فروش ۳۴۷ هزار تومان فروخته می‌شود. اگر لاستیک گل WT داشته باشد، قیمتش به ۳۷۳ هزار تومان می‌رسد. لاستیک دولتی سایز ۱۳ با مشخصات ۱۶۵/۸۰/۱۳ در مراکز توزیع ۳۷۴ هزار تومان است و لاستیک دولتی ۱۷۵/۶۰/۱۳ با قیمت ۳۶۹ هزار تومان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. اگر دنبال لاستیک‌های بزرگ‌تر هستید که قطر آن‌ها معادل ۷۰ درصد قطر رینگ باشد، باید سراغ لاستیک دولتی سایز ۱۷۵/۷۰/۱۳ بروید که در مراکز توزیع با قیمت ۳۹۶ هزار تومان فروخته می‌شود. باید توجه باشته باشید که همین لاستیک با گل WT ۴۰۶ هزار تومان قیمت دارد.

اگر ماشین‌هایی مثل زانتیا، سمند، تندر ۹۰، دنا و پژو پارس LX سوار می‌شوید، باید سراغ لاستیک دولتی سایز ۱۵ بروید. قیمت این لاستیک دولتی در مراکز توزیع حدود ۵۰۰ هزار تومان است و عموما با پهنای ۱۸۵ میلی‌متر طراحی شده‌اند.

لیست قیمت لاستیک دولتی نشان می‌دهد لاستیک دولتی سایز ۱۸۵/۶۰/۱۵ در مراکز فروش ۴۶۸ هزار تومان فروخته می‌شود. همچنین لاستیک دولتی سایز ۱۵ با مشخصات ۱۸۵/۶۵/۱۵ در مراکز توزیع ۴۹۱ هزار تومان است و اگر همین لاستیک گل WT داشته باشد، قیمتش به ۵۲۰ هزار تومان می‌رسد. آنطور که اعلام شده لاستیک دولتی ۱۹۵/۶۵/۱۵ با قیمت ۵۰۴ هزار تومان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. اگر دنبال لاستیک‌های بزرگ‌تر هستید که پهنای رینگ آن‌ها به ۲۰۵ میلی‌متر می‌رسد، باید سراغ لاستیک دولتی سایز ۲۰۵/۶۰/۱۵ بروید که در مراکز توزیع با قیمت ۵۰۶ هزار تومان فروخته می‌شود.

مراکز توزیع لاستیک دولتی کجاست؟

آنطور که محمدرضا تقی گنجی، رئیس انجمن تولیدکنندگان تایر کشور می‌گوید، لاستیک دولتی به صورت دوره‌ای در نمایندگی‌های سطح کشور توزیع می‌شود. به عبارتی تمام نمایندگی‌های فروش لاستیک در کشور، احتمالا لاستیک دولتی دارند و باید با همان قیمت‌های اعلام شده لاستیک دولتی را در اختیار مشتریان قرار دهند. کافی است با یک جستجوی ساده نزدیک‌ترین نمایندگی فروش لاستیک را پیدا کنید تا بتوانید از آنجا لاستیک دولتی بخرید.

مدارک لازم برای دریافت لاستیک دولتی

خرید لاستیک دولتی به همین راحتی‌ها نیست و باید کلی سند و مدرک با خودتان به مراکز توزیع ببرید. آنطور که در جزئیات فرآیند توزیع لاستیک دولتی آمده، برای دریافت لاستیک دولتی باید اصل و کپی سند مالکیت خودرو یا همان برگه سبز ماشین را همراه داشته باشید. همچنین آنطور که اعلام شده کپی کارت ملی مالک و کپی کارت خودرو هم برای دریافت لاستیک دولتی لازم است. اختلاف قیمت لاستیک‌های موجود در بازار آزاد و لاستیک دولتی باعث شده نمایندگی‌های فروش برای جلوگیری از دلالی لاستیک، در توزیع لاستیک دولتی سختگیری به خرج دهند.

آیا باید برای دریافت لاستیک دولتی در صف بمانیم؟

آنطور که محمدرضا تقی گنجی، رئیس انجمن تولیدکنندگان تایر کشور می‌گوید، بحث ثبت‌نام و موکول کردن دریافت لاستیک دولتی به ماه‌های بعد اصلا مطرح نیست و اگر لاستیک دولتی در نمایندگی وجود داشته باشد، باید به محض مراجعه خریدار تحویل داده شود. تولیدکنندگان ماهی یک بار لاستیک دولتی را با قیمت‌های مصوب به نمایندگی‌ها در سطح کشور عرضه می‌کنند.

تقی گنجی می‌گوید توزیع لاستیک دولتی متناسب با جمعیت هر شهرستان انجام می‌شود و عرضه لاستیک دولتی همچنان ادامه دارد، اما با توجه به اینکه لاستیک دولتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی تولید شده که تفاوت قیمت زیادی با نرخ ارز در بازار آزاد دارد، برخی از تجار و مغازه‌داران طمع می‌کنند و لاستیک‌ها را نگه می‌دارند تا با نرخ آزاد عرضه کنند.

به گفته رئیس انجمن تولیدکنندگان تایر کشور، نمایندگی‌ها باید لاستیک دولتی را که با قیمت مصوب کارخانه از تولیدکنندگان دریافت کردند با ۱۰ تا ۱۵ درصد سود در بازار عرضه کنند و دوباره از واحد‌های تولیدی محموله جدید دریافت کنند. همچنین اگر لاستیک دولتی در نمایندگی وجود داشته باشد، باید به محض مراجعه خریدار آن را تحویل دهد و بحث ثبت‌نام و انتظار برای دریافت لاستیک دولتی در ماه‌های بعد اصلاً مطرح نیست./فرارو

دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
  • امید رضانژاد 21 اسفند 1398 / 04:10

    چرا مردم رو سرکار میذارید دوهفته تو سایت دارم ثبت نام میکنم ولی دریغ از یه لاستیک خدارو خوش نمیاد آنقدر اسیرمون کنید اگه واقعا لاستیک به نرخ دولتی هست به منم بدید اگه نیست که ماشینمون رو بخواب نیم بره خیالمون راحت شه اگه هست یه نمایندگی منو معرفی کنید برم بگیرم مرگ بر آمریکا.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول