حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تایر تاریخ مصرف گذشته نداریم

داوود سعادتی نژاد
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 16 مهر 1398تعداد بازدید : 66نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

گرانی انواع تایر خودروهای سواری، باری و تجاری موجب گلایه مالکان این خودروها شده است. با د‌اود سعادتی‌نژاد رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن، فیلتر، پنچرگیران و فیلترسازان تهران گفت‌وگو کرده‌ایم.

میزان تولید و واردات تایر چگونه است؟

در زمینه تایرهای خودروهای سواری پرتیراژ اکنون اکثر نیاز بازار از طریق تولید داخل تامین می‌شود اما واردات برخی تایرهای خودروهای سواری با حذف ارز نیمایی متوقف واکنون قیمت آن در بازار به چندین برابر افزایش یافته است. در مورد تایرهای خودروهای داخلی اکنون 80درصد نیاز بازار از طریق تولید داخل تامین می‌شود و فقط تایرهایی که تکنولوژی یا قالب‌های ساخت و قالب آنها را نداریم باید وارد شود. تنها 30درصد نیاز بازار به انواع تایر خودروهای تجاری و باری شامل انواع تایر خاوری، اتوبوس و کامیون از طریق یک شرکت تولید‌کننده داخلی تامین و 70درصد آن با ارز4200تومانی وارد کشور می‌شود.

توزیع تایر تاریخ مصرف گذشته داریم؟

تایر تاریخ مصرف گذشته نداریم؛ چرا که در مورد تایرهای وارداتی با توجه به فرایند ثبت سفارش و واردات، امکان ورود تایر تاریخ مصرف گذشته وجود ندارد. ممکن است برخی تایرهای بی‌کیفیت یا قاچاق چینی از طریق مرزنشینی یا توسط برخی کامیون‌ها وارد و در برخی مقاطع به بازار عرضه شده باشد یا برخی تایرهای دپوشده بی‌کیفیت در انبارها را با قیمت پایین به مشتریان عرضه کرده باشند. در زمینه تایر تولید داخل نیز با توجه به حجم تولید و نیاز بازار، امکان ماندگاری و دپوی این تایرها در انبار و انقضای تاریخ آن وجود ندارد.

آیا هنوز هم تایر سواری به نرخ دولتی عرضه می‌شود؟

براساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار هر متقاضی می‌تواند در طول سال 2حلقه تایر خودروی سواری را با ارائه برگ سبز همنام با کارت ملی از فروشگاه‌های نمایندگی رسمی تولید‌کنندگان دریافت کند اما عرضه تایر وارداتی سواری که قبلا با ارز نیمایی وارد و با قیمت مصوب سازمان حمایت عرضه می‌شد، به‌دلیل حذف ارز نیمایی واردات آن از بهار امسال، متوقف شده است و این نوع تایر در بازار به نرخ آزاد عرضه می‌شود./همشهری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول