حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

واردات تایرهای آمریکایی در زمان تحریم!

گودیر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 16 مرداد 1398تعداد بازدید : 34نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

گودیر که پیش از تحریم های سال ۸۴ تایرهای سواری خود را نیز از طریق نمایندگی در ایران به خودروسازانی همچون ایران خودرو هم می فروخت، یکباره با شروع تحریمهای دور اول به صورت رسمی بازار ایران را ترک کرد. اما این روزها خبر از ورود دوباره این برند آمریکایی در بازار به گوش می رسد و محصولات گودیر از دو سایت تولیدی آن در ترکیه ولوکزامبورگ وارد بازار ایران می شوند. در شرایطی که تایرسازان بزرگ دنیا از ترس تحریم های آمریکا بازار ایران را ترک کردند، مشهورترین برند تایرسازی آمریکا، محصولات خود را روانه بازار ایران کرده است.

به گزارش پارس تایر، گودیر مشهورترین برند تایرسازی آمریکاست که در سال های اخیر رقابت فشرده ای با دو تایرساز فرانسوی و ژاپنی یعنی میشلن و بریجستون دارد. تایرسازی که همواره به عنوان س ومین تولید کننده بزرگ دنیا مطرح بوده است و البته یک بار به طور رسمی بازار ایران را در دوره اول تحریم ها ترک کرده است.

براساس بررسی های صورت گرفته در حال حاضر سه سایز باری اتوبوسی این برند در بازار موجود است و در گروه محصول OTR یا همان ماشین های راهسازی و معدنی هم می توان با مراجعه به بازار، برای خودروهای راهسازی این برند را تهیه کرد. این در حالی است که آمریکایی ها تا حد امکان برای ورود مواد اولیه تایرسازی و لاستیک های موردنیاز ناوگان حمل و نقل کشور از تمام کشورهاسنگ اندازی کرده اند. اما حالا وقتی پای منافع شرکت های آمریکایی به میان می آید به راحتی دفاتر فروش منطقه ای این شرکت در امارات و ترکیه، حجم زیادی تایر را روانه بازار ایران می کنند و مشکلی نیز در آمریکا برایشان به وجود نمی آید!

بازار تایرهای باری اتوبوسی، راهسازی و معدنی ایران به قدری حساس و پرتیراژ است که با ورود تایرهای گودیر به بازار این ذهنیت برای فعالان این صنف تداعی می شود که گویی تلاش آمریکایی ها برای خروج رقبای ژاپنی و اروپایی از ایران بی ارتباط با ورود آنها جهت منفعت طلبی شان به بازار کشور نیست. ورود این برند به ایران شاید به دلیل عدم آگاهی کارشناسانی باشد که اقدام به تایید ثبت سفارش ها و حتی در خواست های ارزی کرده اند، چرا که اغلب تایرسازان بزرگ دنیا در کشورهای مختلف کارخانه تولید تایر دارندو گودیر آمریکایی نیز کالاهای ساخته شده در کارخانه های ترکیه و لوکزامبورگ را روانه ایران می کند ولی سوداصلی به جیب آمریکایی هایی می رود که با تحریم به جنگ تمام عیار مردم ایران رفته اند.

بنابراین به نظر می رسد با توجه به شرایط فعلی بهتر است ارزی که برای واردات این دسته از کالاها تخصیص داده می شود، برای توسعه کارخانه های تولیدی تایر هزینه شود تا شعار سال محقق و تولید رونق یابد./دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول