حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

ثبت حواله لاستیک بزودی الکترونیکی می شود

تایر کامیون
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398تعداد بازدید : 101نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

رئیس گروه زیرساخت‌های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح الکترونیکی ثبت و صدور حواله عرضه لاستیک سنگین به صورت پایلوت در قزوین اجرا شده و در صورت موفقیت تا یک ماه آینده به کل کشور تسری داده خواهد شد.

به گزارش پارس تایر، سید علی امامی روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی کمیته راهبری الکترونیکی شدن فرآیند ثبت و صدور حواله عرضه لاستیک سنگین که در سازمان صمت استان برگزار شد، افزود: سامانه رصد تایر یکی از زیر سامانه‌های جامع تجارت داخلی است.

این مسئول گفت: طبق قوانین ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید حتما اطلاعات زنجیره های تامین کالاها اعم از کالاهای دریافت کننده ارز یارانه‌ای، اقلام ضروری یا مشمول قاچاق در سامانه جامع اطلاعات ثبت شوند.

وی با بیان اینکه ثبت اطلاعات زنجیره های تامین کالا به معنی شفاف سازی در این زمینه است، افزود: این موضوع علاوه بر اینکه بستر حقوقی و قانونی مبارزه با قاچاق کالا و احتکار را دارد مورد تاکید سران قوا و رییس جمهوری بوده و اجرای آن واجب و لازم است .

این مسئول افزود: در واقع این سامانه از ابتدای زنجیره که ثبت شفارش است تا انتهای زنجیره که تحویل کالا به مصرف کننده باشد را شفاف سازی می کند و در واقع به مطالبه مردم درباره عرضه گرانتر از شبکه پاسخ می دهد.

امامی با اشاره به میزان پیشرفت سامانه زنجیره لاستیک، افزود: خوشبختانه زنجیره لاسیتک از زنجیره های پیشرو گروه زیرساخت های بازرگانی وزارت صمت است که تقریبا به نهایت و سطح پیگیری کالا از طریق عمده فروشان رسیده است.

وی گفت: هم اینک اجرا و رصد این طرح در سطح خرده فروشان که عاملان توزیع هستند به صورت آزمایشی در قزوین آغاز شده است و اگر این طرح در قزوین موفق بود به زودی در کل کشور از صفر تا 100 اجرا خواهد شد./ایلنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول