حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

افزایش قیمت تایر در انتظار تایید

محمدرضا تقی گنجی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1398تعداد بازدید : 23نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران اعلام می کند که با توجه به افزایش هزینه های تولید در سال 98، قیمت تمام شده تایر36 تا 40 درصد افزایش یافته و بر همین مبنا درخصوص افزایش قیمت تایر درخواست خود را به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ارائه نموده ایم و این موضوع در حال بررسی است.

به گزارش پارس تایر، محمدرضا تقی گنجی در گفتگو با خبرنگار ما درخصوص کارمزد تبدیل یوآن چین به دیگر ارزها و مشکلات این مساله برای تولیدکنندگان تایر گفت: قطعا این مساله برای تولیدکنندگان مشکلاتی را به همراه دارد چراکه برای تبدیل یوآن به یورو 12 تا 15 درصد کارمزد دریافت می کنند.

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران افزود: مساله نقل و انتقال ارز و تبدیل آن به ارز معتبر خارجی مهم و دارای مشکلاتی است و دولت و بانک مرکزی باید در این خصوص با طرف چینی مذاکراتی داشته باشند و به نتایج مطلوب دست یابند.

گنجی درخصوص افزایش هزینه تولید در سال 98 گفت: هزینه تولید در سال 98 افزایش یافته، به عنوان نمونه حقوق 36 درصد، انرژی 7 درصد و هزینه تبدیل ارز 15 درصد افزایش داشته، همچنین هزینه های خرید مواد اولیه داخلی افزایش یافته است که تمام این موارد موجب شده قیمت تمام شده تایر 36 تا 40 درصد افزایش یابد.

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران در خصوص مجوز افزایش قیمت محصولات تایر از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: سازمان حمایت هنوز قیمت ها را افزایش نداده، ما در خصوص افزایش قیمت تایر درخواست داده ایم و این مساله در حال بررسی است.

گنجی درخصوص وضعیت تولیدکنندگان تایر گفت: وضعیت تولیدکنندگان به شدت نامساعد و موجودی مواد اولیه به شدت پایین است؛ در حقیقت ما برای تامین ارز، ریال های لازم را به بانک های عامل ارائه نموده ایم اما متاسفانه هنوز ارزی اختصاص داده نشده است.

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران در پایان گفت: درخواست ما از بانک مرکزی این است که هرچه سریعتر تامین ارز را انجام دهند./خبر خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول