تایرسازان باید ملزم به تولید لاستیک‌های پرمصرف در بازار شوند

لاستیک

قائم مقام وزیر صمت گفت: به دلیل شرایط خاص اقتصاد ایران، نیازمند تصمیم‌گیری‌های سخت و پیچیده هستیم و دستگاههای نظارتی باید متناسب با شرایط فعلی، بر مدیران دولتی نظارت کنند.

به گزارش پارس تایر، حسین مدرس خیابانی در هفتاد و یکمین جلسه ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: در حوزه تنظیم بازار کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم، نیازمند تصمیم‌گیری‌های سخت و پیچیده هستیم که به تناسب آن، دستگاههای نظارتی نیز باید همراستای جنگ اقتصادی، بر دستگاههای اجرایی نظارت کرده و رویه‌های نظارتی خود را با لحاظ کردن شرایط موجود و منطبق با وضعیت فعلی تصمیم‌گیری در اقتصاد ایران، تغییر دهند.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود، در خصوص تصمیمات کمیته ساماندهی تأمین و توزیع لاستیک نیز بیان کرد: مردم از اختلاف قیمت لاستیک‌های پرمصرف در بازار ناراضی هستند و باید نیاز آنها را به موقع و به میزان کافی، تأمین نمود؛ این در حالی است که تولیدکنندگان لاستیک نیز باید ملزم و متعهد به تولید انواع نمونه‌های لاستیک پرمصرف شوند، همانطور که وزارت صمت، این الزام و تعهد در حوزه سایر گروه‌های کالایی پرمصرف، همچون فولاد را نیز مورد تاکید قرار داده است.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی همچنین گفت: البته نظارت بر ثبت سفارش این کالا و مواد اولیه لاستیک نیز باید با جدیت تداوم یابد و برای استمرار اجرای مجموعه سیاست‌ها در این حوزه باید تلاش کرد.

مدرس خیابانی در پایان سخنان خود خطاب به گمرک، افزود: طبق مصوبات ستاد تنظیم بازار، کالاهای اساسی نباید در گمرک متروکه شوند و ۱۰۰ درصد کالاهای اساسی واردشده به کشور برای تأمین ذخایر راهبردی باید قابلیت ترخیص داشته باشند./مهر

نویسنده وبلاگ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *