تایرسازان استانداردهای خود را با خودروسازان ارتقاء دهند

کویرتایر

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت با توجه به آغاز اجرای استانداردهای 85 گانه در صنعت خودرو بر لزوم همراهی صنعت تایر همراستا با استانداردهای صنعت خودرو و ضرورت تولید تایرهایی با استانداردهای آلایندگی و اصطکاک کمتر تاکید کرد.

به گزارش پارس تایر، مهدی صادقی نیارکی، با اعلام این مطلب اظهار داشت: به طور قطع تحقق این امر نیازمند تولید نسل جدید و لاستیک های هوشمند و دانش و فن آوری های جدید است و باید در این حوزه تلاش شود تا نیازهای فن آورانه در این بخش پوشش داده شود.

وی همچنین با توجه به برگزاری بیش از 7 میز ساخت داخل به ارزش 456 میلیون یورو به منظور افزایش توانمندی ها خواستار برگزاری رویداد میز ساخت داخل ماشین آلات و تجهیزات در صنعت تایر شد.

وی گفت: هدف از این رویداد کاهش وابستگی، افزایش کیفیت و تغییر رویکرد از مونتاژ کاری به عمق ساخت داخل و حداکثر کردن سود در زنجیره ارزش زنجیره و سود ارزش که از اهداف نهضت ساخت داخل است.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت محوری ترین برنامه هفتگانه وزارت صمت در سال 98 رونق تولید و توسعه و تعمیق ساخت داخل اعلام کرد و افزود: بر اساس هدف گذاری وزارت صمت چنانچه تا پایان سال 1400 حدود 5 میلیارد دلار در پروژه داخلی سازی سرمایه گذاری شود بیش از 10 میلیارد دلار کاهش سالیانه واردات خواهیم داشت.

مهدی صادقی نیارکی تاکید کرد: در راستای نهضت ساخت تداخل بیش ترین قراردادهای مربوط به صنعت خودرو و قطعه سازی با 280 میلیون یورو است و 91 میلیون یورو از این رقم مربوط به قراردادهای و تفاهم نامه های مربوط به حوزه پتروشیمی و تجهیزات صنعتی است.

وی افزود: البته تا پایان امسال تفاهم نامه ها و میزهای تخصصی دیگری نیز برگزار می شود که پیش بینی می شود تا پایان امسال با بهم رسانی توانمندی ها بالغ بر یک میلیارد یورو عقد قرارداد و تفاهم نامه داخلی سازی امضاء شود.

وی با اشاره به اینکه، صنعت تایر صنعتی استراتژیک و راهبردی است، عنوان کرد: در حال حاضر بیش از 90 درصد حمل و نقل و لجستیک کشور بر روی چرخ ها و توسط تایرها انجام می شود و به همین جهت صنعت تایر، صنعت راهبردی است.

سرپرست معاونت امور صنایع همچنین با توجه به اینکه در 60 سال اخیر اتفاقات و فعالیت های ماندگار و خوبی در صنعت تایر انجام شده است، خاطر نشان کرد: فعالان این صنعت در فضای بسیار ملتهب اقتصادی و تحمیلی به کشور تولید و مجاهدت می کنند و نه صنعت تایر در این مدت افت تولید نداشتند بلکه بیش از 3 درصد افزایش تولید را نیز در سال جاری رقم زده است.

صادقی نیارکی همچنین بر لزوم توسعه بومی سازی دانش فنی در صنعت تایر تاکید کرد و اظهار داشت: دومین نقطه راهبردی در زنجیره ارزش صنعت تایر حوزه ماشین آلات در این صنعت است و باید وابستگی در این بخش کاهش یابد.

وی در پایان سومین موضوع مهم را بحث استانداردهای 85 گانه صنعت خودرو و حرکتی که در این صنعت آغاز شده اعلام کرد و گفت: با توجه به حرکتی که در حوزه استانداردها در صنعت خودرو آغاز شده باید تایرهایی که در این راستا تولید و مورد استفاده قرار می گیرد تایرهای سبز با استانداردهای آلایندگی کمتر و اصطکاک کمتر باشد./پرشین خودرو

نویسنده وبلاگ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *