حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تایرسازان از ابتدای امسال با سود صفر درصد فعالیت می کنند

محمدرضا تقی گنجی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 8 مرداد 1398تعداد بازدید : 25نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران اعلام می کند که در حال حاضر مهم ترین مشکل تایرسازان داخلی، عدم تخصیص به موقع ارز به منظور تامین مواد اولیه مورد نیاز این صنعت است.

به گزارش پارس تایر، محمدرضا تقی گنجی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: تخصیص ارز به واردات کائوچو طبیعی و سایر مواد اولیه مورد نیاز صنعت تایر مانند مواد شیمیایی به شکل ضعیف انجام می شود و عدم تخصیص به موقع ارز، مشکلاتی را برای تولیدکنندگان تایر ایجاد نموده به طوریکه از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به زمان مشابه سال قبل به دلیل عدم تخصیص به موقع ارز، تولید تایر حدود 15 درصد کاهش یافته است.

وی گفت: در حوزه لاستیک های سواری، 85 درصد از نیاز بازار به وسیله تولیدات داخلی پوشش داده می شود و تولید داخلی لاستیک های سنگین، پاسخگوی حدود 65 تا 70 درصد از نیاز بازار است.

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران گفت: مشکلات بسیاری برای تولیدکنندگان تایر وجود دارد اما مهم ترین مشکل، عدم تخصیص به موقع ارز است.

گنجی گفت: با توجه به عدم تحقق درخواست ما مبنی بر افزایش 36 درصدی قیمت لاستیک و تصویب افزایش قیمت 22 درصدی، مشکلات صنعت تایر و تولیدکنندکان مرتفع نشده و ما همچنان به خدمات رسانی مشغول هستیم و از ابتدای سال 98 تاکنون تولیدکنندگان تایر با سود صفر درصد در حال فعالیت هستند و لازم است افزایش قیمت تایر به 36 درصد برسد تا تولیدکننده بتواند 10 تا 15 درصد سود کسب کند.

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران گفت: پیگیری ما در خصوص افزایش 36 درصدی قیمت لاستیک تاکنون به نتیجه نرسیده اما همچنان پیگیر این موضوع هستیم.

گنجی در پایان گفت: درخواست ما از آقای تابش، معاون وزیر صمت و ریاست سازمان حمایت مصرف کننرگان و تولیدکنندگان این است که ما را با چشم برادری بنگرند و اجازه دهند افزایش قیمت 36 درصدی قیمت تایر محقق شود تا کارخانجات تولیدکننده داخلی قادر به ادامه فعالیت و خدمات رسانی باشند./خبر خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول