حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

لاستیک‌های آزاد در بازار قاچاق یا تولید داخل هستند

تایر کامیون
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 5 خرداد 1398تعداد بازدید : 39نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کمبود و کاهش توزیع لاستیک دولتی در بازار موجب ایجاد بازار سیاه و فروش لاستیک با چند برابر قیمت شده است.

به گزارش پارس تایر، مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از افزایش قیمت لاستیک خودروهای سنگین در کشور، گفت: متأسفانه به علت خلاء نظارتی در بازار، قیمت لاستیک و تجهیزات خودروهای سنگین از جمله روغن موتور روز به روز در حال افزایش است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی اغلب بازارهای اقتصادی از جمله بازار تجهیزات خودرو کاملا رها مانده و هیچ دستگاهی بر این بخش ها نظارت نمی کند.

توزیع یک میلیون حلقه لاستیک میان کامیون داران/بازار با کمبود یک میلیون حلقه ای مواجه است

وی تصریح کرد: در یک سال اخیر سازمان راهداری بیش از یک میلیون حلقه لاستیک میان کامیون داران توزیع کرده، اما در شرایط کنونی بازار لاستیک با کمبود یک میلیون حلقه ای مواجه است.

بازار سیاه لاستیک خودروهای سنگین؛ لاستیک‌ها غالباً قاچاق یا تولید داخل هستند

کیان پور ادامه داد: کمبود و کاهش توزیع لاستیک دولتی در بازار موجب ایجاد بازار سیاه و فروش لاستیک با چند برابر قیمت شده است، در شرایط کنونی لاستیک های موجود با قیمت آزاد از طریق قاچاق یا کارخانه های داخلی تأمین می شود، از این رو ساماندهی این بخش نیز بسیار ضروری است.

ثبت سفارش 300 میلیون دلاری واردات لاستیک/ تعلل بانک مرکزی در تخصیص ارز

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی در تخصیص ارز برای خرید و واردات لاستیک، گفت: تأمین کمبود لاستیک دولتی در بازار باید از طریق واردات صورت گیرد، البته بر اساس گزارش وزارت صمت، تاکنون بیش از 300 میلیون دلار ثبت سفارش برای واردات لاستیک صورت گرفته، اما بانک مرکزی در این راستا اقدام قابل قبولی انجام نداده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی باید هر چه سریع تر در جهت ساماندهی بازار توزیع لاستیک اقدام کنند تا در آینده مشکلی برای کامیون داران ایجاد نشود./خانه ملت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول