حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

بساط فروش تایر ایرانی در دفاتر تجاری جمع می شود

داوود سعادتی نژاد
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 20 اسفند 1397تعداد بازدید : 13نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

فروش تایر گران تر از قیمت مصوب سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در پایتخت ممنوع شد.

به گزارش پارس تایر، داوود سعادتی نژاد، رئیس اتحادیه لاستیک و روغن تهران با اشاره به برخی شیطنت ها به منظور افزایش قیمت تایر برای بازار شب عید از برخورد جدی با واحدهای صنفی و حتی عوامل فروش عمده شرکتهای تایر سازه در صورت عدم توزیع کالا در بازار و تلاش برای افزایش قیمت ها خبر داد. وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تمام واحدهای صنفی مکلف به توزیع تایر با قیمتهای ستون سه سازمان حمایت شده اند، گفت: خریداران می توانند در صورت مشاهده تخلف قیمتی، مراتب را به سازمان تعزیرات اطلاع دهند.

وی همچنین از عدم همکاری تعداد معدودی تایرساز برای ساماندهی قیمت ها خبر داد و گفت: خوشبختانه با این شرکت ها به توافق رسیده ایم و مقرر شد در صورت عدم همکاری عوامل فروش با اتحادیه، کارخانه ها سهمیه فروش ماههای آتی این افراد را قطع کنند سعادتی نژاد از برخورد جدی اتحادیه و سازمان تعزیرات با عوامل اصلی فروش شرکتهای تولید کننده تایر در تهران که به نوعی در ایجاد نابسامانی های قیمتی اخیر نقش داشته اند، خبر داد و افزود: این افراد که هریک بین ۱۰ تا ۲۰سید در ماه از تایرسازان خرید می کردند، به جای فروش تایر در تهران، کالا را در دفاتر خود در ساختمان های اداری به فروش می رساندند و به نوعی با فروش تایر به قیمت های بالا، مدیریت قیمت در سطح بازار تهران و شهرستان ها را نیز بر عهده داشتند.

در همین راستا اتحادیه با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی اقدام به شناسایی این افراد و انبارهایشان و آن ها ملزم به در اختیار گرفتن واحد صنفی، نصب پلاکارد و فروش مستقیم محصولات دپو شده در انبارها کرد.

به گفته سعادتی نژاد این افراد که از عوامل بزرگ و سرمایه داران بازار تایر هستند، همکاری نزدیکی با تایرسازان در بحث تامین مواد اولیه دارند. این افراد از این پس به جای بازی با قیمت ها در دفاتر تجاری خود باید تمام سهمیه های خریدشان از تایرسازان را با | قیمت های مصوب در سطح بازار به فروش برسانند./دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول