کارخانه روکش لاستیک در راور احداث می شود

تایر روکش

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از انعقاد تفاهم نامه طرح جدید کارخانه روکش لاستیک با سرمایه‌گذاری بیش از 100 میلیارد تومانی در شهرستان راور خبر داد.

به گزارش پارس تایر، محمدرضا پورابراهیمی از طرح جدید در حوزه احداث کارخانه روکش لاستیک خبر داد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده تفاهم نامه چهارجانبه‌ای با اتاق بازرگانی، فرمانداری راور و سرمایه‌گذار بخش خصوصی امضا کرده ایم که در راور عملیاتی کنیم.

وی از اشتغال یک هزار نفری غیرمستقیم و تعداد ۴۰۰ نفر کارگر به طور مستقیم طی دو فاز در این طرح خبر داد و افزود: 100 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در آن پیش‌بینی شده که فازهای توسعه ای نیز برای آن می توان دید.

پورابراهیمی همچنین به توجیه اقتصادی بالای این طرح اشاره داشت و بیان کرد: این طرح در برنامه زمانبندی دو ساله دیده شده که در شهرک صنعتی راور ایجاد می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: زمین مورد نیاز برای این طرح ۵۰ هزار متر در فاز اول و ۵۰ هزار متر برای طرح توسعه فاز دوم است.

وی جلوگیری از خروج یک میلیارد دلار ارز از کشور در سال را حاصل این طرح دانست و تصریح کرد: هزینه پروژه با احتساب سرمایه در گردش 100 میلیارد تومان است که فقط پنج میلیارد یورو هزینه خرید ماشین آلات و تکنولوژی از کشور ایتالیا می‌گردد.

وی تأکید کرد: قرارداد خرید زمین از سوی سرمایه گذار با شرکت شهرک‌ها (شهرک صنعتی راور) منعقد و قسط اول نیز پرداخت شده است./ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *