حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

دلایل افزایش قیمت لاستیک سنگین اعلام شد

تایر کامیون
زمان مطالعه : 1 دقیقهتاریخ انتشار : 11 شهریور 1398تعداد بازدید : 94نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت با اشاره به اینکه وزارت صنعت با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای تامین و توزیع لاستیک سنگین مورد نیاز رانندگان و کامیون‌داران اقدام کرد، به چرایی افزایش قیمت لاستیک در سطح بازار پاسخ داد.

به گزارش پارس تایر، لاستیک سنگین یکی از کالاهای استراتژیک و حیاتی در حوزه اقتصادی است که از لحاظ اجتماعی و امنیتی نیز بسیار حائز اهمیت بوده و توجه ویژه‌ای نسبت به تأمین و توزیع آن در کشور وجود دارد .

قبادی با بیان اینکه همزمان با شکل‌گیری‌ اعتراضات گسترده بین رانندگان و کامیون‌داران درخصوص مطالباتشان ، توزیع این کالا در سطح کشور با کمبود روبرو شد، گفت: وزارت صنعت با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای تامین و توزیع لاستیک سنگین مورد نیاز رانندگان و کامیون‌داران اقدام کرد.

معاون بازرگانی داخلی به استفاده از قابلیت‌های ایجاد شده در سامانه تجارت داخلی اشاره کرد و گفت: تمامی فرآیند تولید تا توزیع و مصرف‌کننده نهایی از این طریق رصد شد .

قبادی در خصوص آمار توزیع لاستیک در سال 97 و 98 گفت:‌ بیش از 978 هزار حلقه لاستیک در سال 1397توزیع شد و در چهار ماهه اول سال جاری نیز حدود یک میلیون حلقه لاستیک عرضه گردید.

وی اضافه کرد :‌ از این تعداد 880 هزار حلقه لاستیک‌های وارداتی و 167 هزار حلقه نیز از طریق لاستیک‌های تولید داخل در اختیار رانندگان و کامیون‌داران قرار گرفت.

معاون بازرگانی داخلی ضمن اشاره به تصمیمات ستاد تنظیم بازار در آن مقطع زمانی، اضافه کرد : به منظور تسهیل واردات و تأمین نیاز رانندگان معترض محدودیت‌های حاکم بر واردات لاستیک سنگین از جمله استانداردهای اروپایی به صورت موقت حذف شد تا لاستیک‌های سنگین وارداتی آسان تر و سریعتر وارد کشور شود.”/تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول