حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تولید یک سوم تایر سواری کشور در خراسان جنوبی

کویرتایر
زمان مطالعه : 3 دقیقهتاریخ انتشار : 10 فروردین 1398تعداد بازدید : 25نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

کارخانه کویرتایر ۳۳ درصد تایر سواری کشور را شرکت کویرتایر تولید می‌کند.

به گزارش پارس تایر، زینلی مدیرعامل شرکت کویرتایر در دیدار با نماینده، ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه شهرستان بیرجند گفت : کویر تایر بعد از فولاد و خودرو دومین صنعت راهبردی در دنیا تایر است که نقش بسیار اساسی در حمل و نقل جامعه بشری دارد

وی با اشاره به اینکه در دنیا یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون حلقه تایر تولید می‌شود افزود: کارخانه کویرتایر از ابتدا تاکنون همیشه سیر صعودی خود را داشته است و یک هزار و ۵۰۰ نفر مستقیما و ۷ هزار و ۵۰۰ نفر نیز به صورت غیرمستقیم در در این شرکت مشغول به کار هستند.

زینلی ارزش این تولیدات را در سال ۱۶۰ میلیارد دلار عنوان و تصریح کرد: همچنین نزدیک به ۱۷ میلیون تن تناژ تولیدی این تایر‌ها است و تا ۱۰ سال قبل کشور‌های آمریکا، ژاپن و اتحادیه اروپا پرچم‌دار بودند و اخیراً چین و سپس هند نیز بازار جهانی را به نفع خود مصادره کرده است.

وی با اشاره به اینکه در کشور ایران حدود ۱۰ کارخانه تایرسازی (فعال و نیمه فعال) با حدود ۲۴۰ هزار تن ظرفیت، ۱۵ هزار نفر شغل و ۴ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان فروش در سال وجود دارد خاطرنشان کرد: کویرتایر در جایگاهی که دارد بسیار غرورآفرین است.

زینلی با اشاره به اینکه ۲۲ درصد مجموعه ظرفیت حلقه‌ای تولید کشور در بیرجند تامین می‌شود اظهار داشت: در شرکت کویرتایر ماهیانه ۱۴ و نیم میلیارد تومان به بازار بیرجند تزریق می‌شود.

وی میزان فروش کویرتایر را ۱۵ درصد کل فروش صنعت تایر کشور عنوان کرد و افزود: شرکت کویرتایر از شرکت‌های معتبر بورسی است و با همین وضعیت بسیار بد صنعت کشور سال گذشته ۲۳ درصد توانایی خلق سود برای سهامداران (شاخص ROE) داشته‌ایم که این وضعیت بسیار مناسبی است.

مدیرعامل شرکت کویر تایر به رکورد‌های منحصر به فرد کویرتایر اشاره کرد و گفت: یکی از این رکورد‌ها روند شکلیابی کویرتایر است که در این راستا با منابع مالی ۴ هزار و دویست سهام‌دار از ۴۲ شهر کشور کویرتایر را تشکیل داده‌ایم و نام آن را جمع آوری منابع اندک و انجام کار‌های بزرگ نامیده‌ایم و این یک الگو است و می‌توان در هر کجای کشور این الگو را پیاده کرد.

زینلی با بیان اینکه اگر اعتماد عمومی را جلب کنیم می‌توانیم اندک اندک‌ها را به یک دریا تبدیل کنیم بیان کرد: رکورد دوم کویرتایر این است که ۱۸ سال متوالی است در حوزه صرفه جویی انرژی سرآمد شرکت‌های تایرسازی کشور است.

وی گفت: ۱۳ درصد زیر استاندار ملی مصرف برق صنعت و ۳۶ درصد کمتر از استاندارد ملی مصرف گاز و ۳۵ درصد زیر معیار استاندارد ملی آب مصرف و تایر تولید می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت کویرتایر ساخت پرس پخت برای نخستین بار در کشور را یکی دیگر از رکورد‌های شرکت کویرتایر عنوان و بیان کرد: تولید تایر سبز یکی دیگر از رکورد‌های شرکت کویرتایر است که در این راستا برای نخستین بار در کشور تایری تولید شد که با محیط زیست سازگار است و مزایای بسیاری دارد.

زینلی با اشاره به اینکه برای نخستین بار در کشور توانستیم با استفاده از تکنولوژی نانو تایر تولید کنیم اظهار داشت: شرکت کویرتایر یک شرکت پیشتاز است و همیشه در حوزه بهره‌وری بسیار فعال است.

وی با بیان اینکه چندین سال است مدیریت مشارکتی در شرکت کویرتایر پیاده شده است خاطرنشان کرد: در این راستا توانسته‌ایم یک الگوی مشارکتی را در کشور ارائه دهیم و سالیانه میلیارد‌ها تومان استفاده می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت کویر تایر اظهار داشت: کویرتایر به تنهایی با ۴۵ هکتار زمین، یک حلقه چاه و ۴.۵ مگابایت برق به اندازه ۹۳ درصد تمامی ارزش زرشک، زعفران و عناب منطقه درآمد دارد و این از برکات صنعت است.

زینلی با بیان اینکه بهره‌وری کویرتایر در کشور مطرح و به عنوان یک الگو است تصریح کرد: کویرتایر پیشتاز توسعه و به عنوان یک الگو است.

وی با بیان اینکه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی نیز اقدامات زیادی انجام می‌شود بیان کرد: ۸۰ درصد هزینه پرسنل نابارور شاغل در شرکت کویرتایر را پرداخت کردیم و در این راستا تاکنون ۸ خانواده توانستند صاحب فرزند شوند./باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول