حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

دولت قیمت واحد برای تایر ارائه کند

تایر سنگین
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 9 تیر 1398تعداد بازدید : 429نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت باید نسبت به قیمت گذاری واحد برای محصولات تایر اقدام کند، همچنین باید در حوزه نحوه قیمت گذاری، فروش و توزیع لاستیک نظارت و بازرسی ویژه ای صورت گیرد.

به گزارش پارس تایر، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به افزایش 20 درصدی قیمت لاستیک در کشور، گفت: متأسفانه عملکرد دولت در حوزه نظارت بر بازار و کنترل قیمت محصولات به ویژه لاستیک قابل قبول نیست.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت در شرایط کنونی بازار لاستیک را رها کرده و این مسئله منجر به تشدید قیمت لاستیک در بازار شده است. دولت در شرایط کنونی بازار لاستیک را رها کرده است.

حوزه حمل و نقل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بروز مشکلات برای این بخش تبعات بسیاری را برای اقتصاد کشور به دنبال دارد، همان گونه که بروز مشکل برای کامیون داران در سال گذشته منجر به مشکلات عدیده ای در کشور شد.

وی گفت: قطعا حوزه حمل و نقل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بروز مشکلات برای این بخش تبعات بسیاری را برای اقتصاد کشور به دنبال دارد، همان گونه که بروز مشکل برای کامیون داران در سال گذشته منجر به مشکلات عدیده ای در کشور شد.

بدری بر لزوم ورود وزارت صنعت، معدن و تجارت به بازار لاستیک تأکید کرد و گفت: دولت باید نسبت به قیمت گذاری واحد برای محصولات تایر اقدام کند، همچنین باید در حوزه نحوه قیمت گذاری، فروش و توزیع لاستیک نظارت و بازرسی ویژه ای صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: سازمان تعزیرات حکومتی نیز باید به تلاطمات بازار لاستیک ورود کند، قطعا در صورت برخورد با دلال بازی ها می توان بازار را به سمت ثبات هدایت کرد.

وی گفت: بر اساس آمارها در یک سال گذشته وزارت صمت اقدام به واردات حدود یک میلیون حلقه لاستیک برای ماشین های سنگین کرده، اما در شرایط کنونی باز هم خودروها به یک میلیون حلقه لاستیک نیاز دارند، از این رو این کمبود تایر در بازار موجب تشدید قیمت ها شده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت صمت باید هر چه سریع تر اقدام به ثبت سفارش و واردات محموله های جدید لاستیک کند تا نیاز رانندگان به این محصول رفع شود./خانه ملت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول