حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

بازار سیاه لاستیک های ایرانی با قیمت های نجومی

تایر کامیون
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 4 اسفند 1397تعداد بازدید : 44نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

رئیس کانون انجمن های صنفی حمل کالای کشور اعلام می کند لاستیک های تولید داخل که مقرر بود تنها با حواله سازمان حمل و نقل ارائه شود و به فروش رسد، در شهرها با قیمت آزاد حدود 5 تا 10 میلیون تومان به فروش می رسند و وزارت صمت و سازمان تعزیرات نظارتی بر این امر ندارند.

به گزارش پارس تایر، ناجی سلامی در گفتگو با خبرنگاران افزود:در حال حاضر لاستیک های تولید داخل را در شهرها به قیمت آزاد می فروشند؛ همان لاستیک های تولید داخلی که مقرر بود تنها با حواله سازمان حمل و نقل ارائه شده و به فروش رسند، اما متاسفانه شاهد هستیم که این لاستیک ها را در شهرها با قیمت 5 تا 10 میلیون تومان به فروش می رسانند. در خصوص این موارد با وزارت صمت مشکل داریم و متاسفانه نه سازمان تعزیرات و نه وزارت صمت بر این مسائل نظارت ندارند.

وی در خصوص محاسبه کرایه بر اساس تن- کیلومتر اظهار داشت: متاسفانه طرح محاسبه کرایه بر اساس تن- کیلومتر در کل کشور به نحو مطلوب انجام نشده و اختلاف نظرهایی در ارتباط با طرح تن-کیلومتر وجود دارد؛ در کل می توان گفت که این طرح اجرا شده اما به هر صورت یک کار نو است که نواقصی دارد و باید نقاط ضعف و قوت آن را شناسایی نماییم که مشغول کار بر روی آن هستیم اما اجرای طرح محاسبه کرایه بر اساس تن- کیلومتر رضایت رانندگان را جلب کرده است.

وی درخصوص بیمه رانندگان ناوگان حمل و نقل جاده ای گفت: رانندگان ناوگان بیمه هستند ولی مساله بیمه تعدادی از رانندگان جدیدالورود علیرغم تصویب در مجلس هنوز از طریق سازمان تامین اجتماعی اجرایی نشده و رانندگان جدیدالورود هنوز نتوانسته اند از 13.5 درصد مورد نظر بهره مند شوند اما این مساله در حال پیگیری است و در آینده نزدیک محقق خواهد شد.

سلامی درخصوص وضعیت نوسازی و بازسازی ناوگان گفت: متاسفانه شرکت ها خودرویی تحویل نداده اند. وقتی که هیچ نظارتی وجود ندارد اینگونه مسائل پیش می آید. بازسازی و نوسازی ناوگان شرایطی داشت و قرار شده بود ضمن دریافت خودرو رانندگان، وام نیز برای این امر تخصیص داده شود اما متاسفانه این امر انجام نشد.

وی افزود: هم اکنون در ناوگان خودرو مازاد وجود دارد؛ به عبارتی حدود 70 هزار دستگاه خودرو مازاد در کشور وجود دارد که اصلا نباید جایگزین شوند بلکه باید از رده خارج شوند. حمل و نقل کشور، کشش این تعداد خودرو را ندارد. خودروهایی در ناوگان وجود دارد که کارکرد آنها در سال کمتر از 100 هزار کیلومتر است.

رئیس کانون انجمن های صنفی حمل کالای کشور درخصوص افرادی که برای نوسازی خودرو سنگین اقدام کرده اند گفت: این افراد بلاتکلیف هستند و هیچیک از وزارت صمت و یا کارخانجات در این خصوص پاسخگو نیستند و مشخص نیست که چه اقدامی برای این افراد انجام خواهد شد.

سلامی گفت: اگر اقدام به واردات خودروهای سنگین اروپایی با کارکرد حدودا 5 ساله نماییم پاسخ مناسبی برای کارخانجات داخلی خواهد بود، همان کارخانجاتی که پول مردم را گرفته اند و خودروها را تحویل نداده اند.

رئیس کانون انجمن های صنفی حمل کالای کشور افزود: وقتی کارخانجات قادر به ارائه خودرو نیستند، بهترین راه حل این است که نسبت به واردات ماشین های اروپایی با کارکرد حدودا 5 سال اقدام شود به شرط اینکه به ازای هر خودرو وارد شده، یک خودرو از ناوگان خارج شود نه اینکه بر ناوگان افزوده شود./خبر خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول