حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

گروه صنعتی بارز تکنولوژی تولید تایر را بومی می‌کند

بارز
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 16 بهمن 1397تعداد بازدید : 35نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

گروه صنعتی بارز برای اولین‌بار در کشور همکاری مستقیم با بخش دانشگاهی را با هدف توسعه فن‌آوری‌های جدید آغاز کرد.

به گزارش پارس تایر، دکتر پرویز اخوان، مدیرعامل گروه صنعتی بارز با حضور در برج فن‌آوری‌ ابن‌سینا در دانشگاه امیرکبیر تهران از همکاری رسمی بزرگ‌ترین تایرساز کشور و واحد فن‌آوری‌ دانشگاه امیرکبیر خبر داد.

دراین مراسم که با حضور دکتر حسین حسینی، معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر برگزار شد،‌ گروه صنعتی بارز علاوه‌بر واحد تحقیق توسعه مستقر در کارخانه بارز کرمان،‌ صاحب اولین جایگاه در بین واحدهای صنعتی در برج فن‌آوری‌ ابن‌سینا شد. وی هدف از ایجاد مرکز نوآوری بارز در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر را برداشتن فاصله بین دانشگاه و صنعت کشور اعلام کرد و گفت: این مرکز با هدف توسعه و آینده‌نگری فناوری درصنعت تولید تایر ایجاد شده است و درنظر داریم با کم کردن فاصله بین صنعت و دانشگاه،‌ گام‌های بلندی را در جهت بومی‌سازی دانش‌فنی تولید تایر و توسعه فن‌آوری‌های جدید در جهت تولید مواد اولیه مورد نیاز این صنعت برداریم.

اخوان با تاکید بر اینکه متاسفانه تاکنون تلاشی برای استفاده از دانش متخصصان دانشگاهی کشور در صنعت تایر صورت نگرفته است، بیان کرد: مرکز نوآوری بارز با هدف ایجاد نوآوری درصنعت تایر به‌ویژه در بخش تولید مواد اولیه،‌ ساختار و تولید تایرو بومی‌سازی دانش‌فنی ایجاد شده است و از این پس علاوه‌بر فعالیت پژوهشگران جوان شاغل در این گروه صنعتی، از ظرفیت‌های استادان و دانشجویان، دانشگاه‌های مختلف ازجمله دانشگاه امیرکبیر نیز استفاده خواهد کرد. به‌گفته مدیرعامل گروه صنعتی بارز اولین محصول تولیدشده برمبنای نوآوری و فن‌آوری‌های جدید،‌ اسفندماه امسال به فعالان این صنعت معرفی خواهد شد. ضمن اینکه گروه صنعتی بارز برای دستیابی به اهداف بلندمدت و ارتقا جایگاه خود در صنعت تایرسازی دنیا،‌ علاوه‌بر تمرکز بر سهم بازار خود در کشور به توسعه و به‌روزرسانی فن‌آوری‌ تولید نیز اهمیت ویژه‌ای خواهد داد.

در این مراسم که با حضور مدیران ارشد گروه صنعتی بارز و مسئولان دانشگاه امیرکبیر برگزار شد،‌ بارز به‌عنوان اولین تایرساز کشور در برج ابن‌سینا مرکز فن‌آوری‌ دانشگاه امیرکبیر صاحب جایگاه شد. اتفاقی که می‌تواند در آینده، ‌میزان وابستگی صنعت تایر کشور را به شرکت‌های صاحب تکنولوژی خارجی به‌میزان قابل‌توجهی کم کند و ایران را در زمره کشورهای تولیدکننده تکنولوژی و فن‌آوری‌در صنعت تایر قرار دهد./دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول