حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تامین 68قلم مواد اولیه تایر با ارز آزاد

پرویز اخوان
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 28 خرداد 1398تعداد بازدید : 138نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

مدیرعامل گروه صنعتی بارز با اظهار امیدواری در خصوص دریافت مجور افزایش نرخ تایر، نارضایتی خود را در خصوص دریافت ارز دولتی تنها برای 2 قلم ماده اولیه بیان کرد.

به گزارش پارس تایر، مدیرعامل گروه صنعتی بارز اظهار کرد: از 70 قلم ماده اولیه وارداتی در تولید لاستیک، تنها برای 2 قلم کالا، ارز 4200 تومانی می گیریم و با توجه به افزایش هزینه های تولید، امیدواریم با درخواست افزایش قیمت موافقت شود در صورت پذیرش افزایش قیمت‌ها می توان به جبران بخشی از هزینه‌ها امیدوار بود.

پرویز اخوان گفت: ما برای تامین مواد اولیه داخلی نیز با افزایش قیمت مواجه هستیم و برای نمونه، قیمت نخ پلی آمید 6.6 تولید داخل، بیش از 6برابر افزایش یافته است.

مدیرعامل گروه صنعتی بارز، افزود: برای تامین 68 قلم کالای وارداتی که نزدیک به 60 درصد از مواد اولیه تولید لاستیک است، باید ارز آزاد تهیه کنیم و ارز نیمایی هم که اصلا وجود ندارد. با این وضعیت، هزینه های تمام شده تولید را خودتان محاسبه کنید!

اخوان به تفاوت قیمت تایر از کارخانه تا بازار اشاره و اظهار کرد: در صورت موافقت سازمان حمایت مبنی بر افزایش 22 درصدی نرخ تایر رادیال سواری و باری که امیدواریم بزودی اعلام کنند، دست واسطه ها و دلالان از این بازار کوتاه می شود و جذابیت چندانی برای آنها نخواهد داشت.

وی همچنین به تسعیر ارزی این شرکت در سال 97 به دلیل نوسان نرخ ارز اشاره کرد و گفت: مدیریت بدهی ارزی که در سال گذشته ایجاد شد، در کنترل و توان ما نبود اما همه تلاش مان بر این است که هر چه زودتر امکان پرداخت فراهم شود و بدهی های ارزی را بپردازیم.

به گفته وی وزارت صنعت، معدن و تجارت هم از سال گذشته قول به همکاری در این زمینه داده است. اخوان افزود: امیدواریم مجوز صادرات محصولات را از وزارت صمت بگیریم تا بدهی های ارزی را تسعیر کنیم./با اقتصاد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول