حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

سومیتومو از ارتعاش تایر خودرو برق تولید می کند

سومیتومو
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 12 مرداد 1398تعداد بازدید : 932نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

با گسترش تدریجی استفاده از پیشرانه های الکتریکی، خودروسازان و تامین کنندگان به دنبال بازنگری در اجزای مختلف بوده و قصد دارند به نوعی قطعات موجود را از نو اختراع کنند.

به گزارش پارس تایر، تایر خودرو یکی از اجرای مهم در این رابطه است که در کانون توجه شرکت های پیشگامی چون سومیتومو (Sumitomo) قرار گرفته اند. این برند ژاپنی به تازگی با همکاری دانشمندان دانشگاه کانسای (Kansai) تحقیقاتی را در زمینه توسعه تایرهایی که می توانند هنگام حرکت الکتریسیته تولید کنند، آغاز کرده است.

هسته اصلی تایرهای ابداعی سومیتومو را یک دستگاه مربعی شکل کوچک تشکیل می دهد. این دستگاه “مهار کننده انرژی” (Energy Harvester) نامگذاری شده و در جداره داخلی تایر نصب می شود.

مهار کننده انرژی همانگونه که نامش نیز مشخص است، وظیفه دارد از انواع حرکات، سایش ها و اصطکاک ها الکتریسیته تولید کند. از آنجایی که هنگام رانندگی، تایرها به دلیل عواملی مثل افزایش یا کاهش سرعت، چرخیدن و عبور از روی سرعت گیرها مدام تغییر شکل می دهند، مهار کننده انرژی همیشه منبعی برای جذب و تبدیل انرژی خواهد داشت.
میزان الکتریسیته تولید شده توسط مهار کننده انرژی کم بوده و این وسیله نمی تواند برای تامین نیروی اجزایی چون نمایشگر لمسی و یا شارژ باتری اصلی خودرو به کار برده شود. با وجود این شرکت سومیتومو معتقد است الکتریسیته بدست آمده از طریق مهار کننده انرژی برای تغذیه برخی سیستم های کوچک تر چون سیستم کنترل فشار باد لاستیک ها کافی است.

علاوه بر این سومیتومو می گوید که در صورت استفاده از مهار کننده انرژی، تایرها قادر خواهند بود اطلاعات بیشتری نظیر بالانس نبودن یا مشکلات مربوط به سیستم تعلیق را به کامپیوترهای خودرو ارسال کنند.

آنطور که اعلام شده، مهار کننده انرژی سومیتومو هنوز برای تولید انبوه آماده نیست، ولی سازنده ابراز اطمینان کرده که دیر یا زود این تکنولوژی به مدل های خیابانی راه پیدا خواهد کرد./دیجیاتو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول