تاوان گرانی لاستیک را خرده فروشان می پردازند

داوود سعادتی نژاد

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و فیلتر خودرو اعلام کرد: ممکن است لاستیک ها چند ماه در انبار بمانند زیرا سامانه و فرآیندها تا حدی کند شده اما تاریخ مصرف محصولات منقضی نمی شود و حتی اگر برخی لاستیک های تاریخ مصرف گذشته به مناطق آزاد، وارد شود این محصولات به بازار تهران وارد نمی شود و در همان شهر می ماند.

به گزارش پارس تایر، داوود سعادتی نژاد اظهار داشت: اخیرا روغن موتور وارد سامانه جامع تجارت شده و به اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و فیلتر خودرو نیز اعلام شده که از نظر توزیع، موضوع را بررسی کند و اولین قدم اتحادیه در این راستا این بوده که بازرسان خود را در سطح شهر تهران هدایت نموده تا نحوه توزیع نمایندگان تهران را بررسی نمایند تا واحدهای فاقد جواز، با دریافت اخطار نسبت به دریافت پروانه کسب اقدام کنند و تمام نمایندگان تهران، مورد بررسی کامل قرار گیرند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و فیلتر خودرو گفت: موضوع ثبت شبکه توزیع روغن موتور در سامانه جامع تجارت در حال بررسی است و عیب و ایرادات احتمالی رفع خواهد شد. ما در جلسات، کارگروهی در این خصوص داشته ایم و مشکلات سامانه رفع و فرآیندها تسهیل خواهد شد.

سعادتی نژاد گفت: روغن موتورهای خارجی به صرفه نیستند و اکثر روغن ها که به نام خارجی در بازار وجود دارد در ایران پر می شوند و یا از کشورهایی نظیر امارات متحده عربی وارد کشور می شود تا برای آنان قابل صرفه باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و فیلتر خودرو افزود: برخی ها روغن موتورهای برند را برای یک مرتبه وارد کشور کرده اند و بعد در کارخانجات تولیدکننده استاندارد مثلا در شهرک اشتهارد، محمد شهر و … اقدام به تولید می کنند.

سعادتی نژاد گفت: قیمت لاستیک درحالتی که بیش از قیمت مصوب در بازار به فروش می رسد یک قیمت حبابی است. تعداد لاستیک های توزیع شده در کشور، کمتر از تعداد خودروها است وگرنه لاستیک پراید نباید این میزان گران باشد؛ بنابراین تایرسازان یا کم تولید می کنند یا تولید به اندازه دارند اما عمدا بازار را تشنه نگه می دارند که نتیجتا عضو اتحادیه ما با گرفتاری های آن دست و پنجه نرم می کند و خرده فروشان تاوان آن را می پردازند و این موضوع باید مورد بررسی بیشتر و دقیق تر قرار گیرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و فیلتر خودرو گفت: لاستیک ها ممکن است چند ماه در انبارها بمانند زیرا سامانه تا حدی کند شده اما تاریخ مصرف ها منقضی نمی شود و حتی اگر در مناطق آزاد، برخی لاستیک های تاریخ مصرف گذشته وارد شود این محصولات به بازار تهران وارد نمی شود و در همان شهر می ماند./خبر خودرو

مدیر پارس تایر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *