رئیس انجمن تایر ایران استعفا داد

محمدرضا تقی گنجی -رئیس انجمن صنعت تایر ایران

رئیس انجمن تایر ایران استعفا داد

بزرگترین کارآفرین بخش خصوصی در صنعت تایر، پس از ۴ سال ونیم ریاست انجمن صنعت تایر ایران، از سمت خود کناره گیری کرد. محمدرضا تقی گنجی که پیش از این به عنوان رئیس انجمن صنعت تایر ایران در بین اهالی رسانه، صنعت تایر و مسئولان دولتی به ویژه وزارت صمت و بانک مرکزی شناخته می شد، از سمت خود استعفا داد تا بر اساس اساسنامه این انجمن، سیدمصطفی میرسعیدقاضی به عنوان قائم مقام گروه صنعتی بارز سکان یکی از تاثیرگذارترین انجمن های صنعتی کشور را به دست بگیرد.

به گزارش پارس تایر، بعدازظهر شنبه هفدهم اسفندماه اعضای انجمن صنعت تایر ایران خواستار برگزاری جلسه فوق العاده شدند.

جلسه ای اضطراری که در نهایت به استعفای مرد قدرتمند صنعت تایر ایران از این ریاست این انجمن انجامید. گنجی در متن استعفای خود شرایط جسمی و بیماری و سفرهای متعدد کاری را دلیل اصلی کناره گیری اعلام کرد و خواستار تعیین رئیس و نایب رئیس جدید در همین جلسه شد تا در شرایط حساس کنونی خللی در حرکت رو به جلوی این مجموعه پدید نیاید. بر اساس تصمیمی که در آخرین جلسه انجمن صنعت تایر گرفته شد، نماینده بارز جایگزین محمدرضا گنجی شد و عنوان ریاست انجمن صنعت تایر در اختیار میرسعیدقاضی قرار گرفت. حمیدرضا عبدالمالکی، مدیرعامل ایران تایر نیز به عنوان نایب رئیس انتخاب شد.

خبر خداحافظی بزرگترین کارآفرین صنعت تایر ایران، شاید بهترین خبر سال ۹۸ برای تجار وارد کننده تایر باشد. چراکه اصلی ترین مانع برای واردات تایر به کشور حالا از سر راهشان کنار رفته است و انجمن واردکنندگان لاستیک شاید امید بیشتری به عدم افزایش تعرفه واردات تایرهای سنگین و حذف ارز دولتی برای گروه تایرهای باری۔ اتوبوسی داشته باشند. از سوی دیگر در ماه های آینده باید انتظار تحولات بزرگی در بازار تایرهای سواری را داشت. چراکه تجار بارها برای کاهش تعرفه واردات تایرهای سواری و حتی تخصیص ارز دولتی به این دسته از تایرها اقدام به رایزنی با دولتی ها کرده بودند اما هر بار رئیس انجمن صنعت تایر به حمایت از تولید ملی جلوی محقق شدن این اهداف را گرفته بود. از دیگر اقدامات یک سال گذشته انجمن صنعت تایر می توان به پیگیریهای متعدد برای تخصیص ارز دولتی برای واردات مواد اولیه اشاره کرد. پیگیری هایی که در بسیاری از موارد جلوی توقف تولید و تعطیلی کارخانه های تایرسازی را گرفت.

این گزارش حاکیست با کناره گیری نماینده آرتاویل تایر از ریاست انجمن صنفی صنعت تایر ایران، این بار نماینده بزرگترین تایر ساز کشور یعنی گروه صنعتی بارز سکان این مسئولیت مهم را در دست گرفته است.

گروه صنعتی بارز که در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد از سهم بازار تایر کشور را در اختیار دارد مسئولیت جدیدی را نیز عهده دار شده و آن پیگیری مطالبات کارخانه فعال در این صنعت است. مهندس میرسعید قاضی که سابقه فعالیت طولانی در این صنعت را در کارنامه خود دارد، گزینه مناسبی برای ریاست بر انجمن صنفی صنعت تایر است تا همانگونه که رئیس پیشین بر آن تاکید داشته و قول همفکری و همراهی با مدیران جدید را داده است، بتواند از حقوق تایرسازان در شرایط سخت کنونی دفاع کند و مقابل واردات بی رویه تایر را بگیرد./دنیای خودرو