نجات تایرهای رسوب کرده در گمرک با ارز نیمایی

تایر کامیون

نجات تایرهای رسوب کرده در گمرک با ارز نیمایی

کار واردات تایرهای سنگین به کشور قفل است، قفلی که حالا نزدیک به سه ماه از بسته شدنش بر ورود تایرهای باری-اتوبوسی می گذرد.

به گزارش پارس تایر، دولتی ها که گویا بیش اظهاری برخی واردکنندگان تایرهای سنگین برایشان ثابت شده، نزدیک به سه ماه است که ثبت سفارش لاستیک را متوقف کرده اند و علاوه بر توقف ثبت سفارش های جدید، امکان ویرایش ثبت سفارش های قدیمی نیز وجود ندارد و از سوی دیگر ثبت سفارش های قبلی هم برای تخصیص ارز راه به بانک مرکزی نمی برند.

بر همین اساس دو روز قبل دبیر انجمن واد كنندگان لاستیک در نامه ای به مدیر کل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صمت خواستار حل مشکل واردکنندگان لاستیک برای باز شدن قفل ثبت سفارش ها شده است. وی البته به احتمال کمبود تایر در ماه های آخر سال اشاره کرده است که با توجه به زمان بر بودن روند ثبت سفارش، تخصیص وانتقال ارز، سفارش گذاری، تولید تایر و انتقال آن به ایران این واقعیت وجود دارد که حتی با باز شدن سریع ثبت سفارش ها، تایرهای وارداتی ممکن است تا پایان سال جاری وارد بازار ایران نشوند.

توقف ثبت سفارش ها در حالی گریبان تجار وارد کننده تایر را گرفته است که به گفته منابع آگاه در حال حاضر چندهزار کانتینر تایر باری اتوبوسی در گمرکهای کشور رسوب کرده و در انتظار دریافت ارز هستند. اگرچه ورود کالا به گمرک پیش از تخصیص دادن ارز کمی شبهه دارد و تولید کنندگان خارجی تایر تازمانی که ارزش ارزی کالای خود را از نماینده های ایرانی خود دریافت نکنند حاضر به تولید انبوه کالا و از آن جالب تر ارسال آن به کشوری که تحت تحریم های شدید قرار دارد، نیستند چگونه حاضر شده اند در قبال دریافت نکردن پول چندهزار کانتینر کالا را تولید و به ایران ارسال کنند.

چنین ابهامی بیش از همه احتمال فاکتورسازی و بیش اظهاری توسط برخی واردکنندگان را پررنگ می کند که با منابع مالی حاصل از بیش اظهاری که در اختیار کارخانه های طرف قراردادشان است، اقدام به واردات دوباره کالا کرده اند و حالا می خواهند برای بار دوم از منابع ارز دولتی پول دریافت و از کشور خارج کنند. با این حال رسوب تایر در گمرک های کشور بیداد می کند و این احتمال هر روز پر رنگ تر می شود که وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی با حذف ارز دولتی، واردکنندگان را ملزم به پرداخت مابه التفاوت ارزی بین نرخ دولتی و نیمایی برای ترخیص کالاهایشان از گمرک کند. به ویژه در شرایطی که مسئولان وزارت صمت بارها اعلام کرده اند تایر به میزان کافی به کشور وارد شده است و به واسطه وفور کالا در مراکز توزیع، حواله های صادر شده از سوی سازمان راهداری کفاف خروج تایرها از انبار و جلوگیری از رسوب آنها را نمی دهد./دنیای خودرو