حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

نماینده کارگران لاستیک پارس ساوه تعلیق از کار شد

شرکت لاستیک پارس
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 17 بهمن 1397تعداد بازدید : 111نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

دو کارگر کارخانه لاستیک پارس ساوه طبق آنچه «تحریک کارگران برای اعتراض» خوانده شد، تعلیق از کار شدند.

به گزارش پارس تایر، کارگران کارخانه لاسیک پارس ساوه گفتند: دو نفر از همکاران ما که یکی از آنها نماینده کارگران در کارخانه لاستیک پارس ساوه است، از دو هفته پیش اجازه حضور در این واحد تولیدی را نیافته‌اند.

به گفته آنها، کارفرما درحالی از حضور این دو نفر در کارخانه جلوگیری کرده است که یکی از آنها عضو شورای اسلامی کار کارخانه بوده و هر دو به صورت قراردادی با شرکت کار می‌کردند. و هنوز مدت زمان این تعلیق از سوی کارفرما اعلام نشده است.

کارگران در توجیه مخالفت خود با تعلیق همکارانشان اظهار داشتند: این کارگر مسئولیت پیگیری مطالبات صنفی‌ همکاران خود و پیگیری مشکلات آنها را برعهده داشته است.

طبق اظهارات آنها، در دو هفته گذشته کارگران نسبت به عملکرد سرپرست شیفت انتقاداتی داشته و در واحد مربوطه تجمع کرده بودند که احتمالاً منظور کارفرما از «تحریک کارگران برای اعتراض» همین بوده است. با این‌حال این دو کارگر حتی در این تجمع حضور نداشتند.

کارگران در تشریح مخالفت خود با تعلیق همکارانشان گفتند: انتظار می‌رود لااقل نمایندگان کارگری تشکل‌های قانونی از مصونیت و چتر حمایت برای دفاع از حقوق کارگران یک واحد تولیدی برخوردار باشند. این نوع اقدامات کارگران را نسبت به این نوع تشکل‌ها بدبین می‌کند. چرا یک نماینده کارگری باید به اتهام «تحریک کارگران برای اعتراض» تعلیق از کار شود؟!

از قرار معلوم حدود دو ماه پیش کارخانه طی مزایده به کارفرمای جدید تحویل داده شده و کارگران نگران امنیت شغلی خود بودند.

مهرداد فرزادنیا (مدیرعامل لاستیک پارس ساوه) در رابطه با تعلیق کاری دو کارگر در این واحد تولیدی به ایلنا گفت: این دو کارگر از کار تعلیق شده و به علت «تمرد از دستورات و ایجاد تشنج» در اختیار کمیته انضباطی این واحد تولیدی قرار گرفته‌اند.

به گفته کارفرما، این دو کارگر خواستار تعویض سرپرست شیفت خود بودند و فقط همین دو نفر چنین اعتراضی داشتند. آنها در راستای همین اعتراض، دستگاه‌ها را خاموش کرده و اجازه کار کردن به دیگر کارگران نداده‌اند.

او در پاسخ به این پرسش که چرا یک عضو شورای اسلامی کار را تعلیق از کار کرده‌اید، گفت: او هنوز سر پُست شورای اسلامی کار است و حقوق ماهیانه‌‌اش حتی در ایام تعلیق به او پرداخت می‌شود. در نهایت با رای کمیته انضباطی تکلیف دو کارگر مشخص خواهد شد./ایلنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول