حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

رانت در واردات بر تولید لاستیک داخلی سایه افکنده است

کویرتایر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 26 تیر 1398تعداد بازدید : 53نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید واحدهای تولیدی داخلی توان تولید حدود ۸۵ درصد تایر خودروهای سواری و ۵۰ درصد تایر موردنیاز خودروهای فوق سنگین را دارند.

به گزارش پارس تایر، ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه کارگروه صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: مشکلات فرا روی صنعت تایر با حضور معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، نماینده اتاق اصناف و رئیس انجمن صنفی تایر مورد بررسی قرار گرفت اما از آنجایی که نمایندگان بانک مرکزی در این جلسه حضور نداشتند مقرر شد؛ ادامه جلسه به هفته آینده موکول شود.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: واحدهای تولیدی داخلی توان تولید حدود 85 درصد تایر خودروهای سواری و 50 درصد تایر موردنیاز خودروهای فوق سنگین را دارند.

وی اظهار کرد: تخصیص ارز به واردکنندگان برای تایرهای وارداتی و تخصیص ارز به تولیدکنندگان برای تامین مواد اولیه باید مورد بررسی بیشتری قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: اگر ارز مورد نیاز واحدهای تولیدی لاستیک تامین شود این واحدها می‌توانند نیاز بازار داخلی را تامین کنند با تحقق این مهم اشتغال پایدار ایجاد شده و وابستگی به خارج از کشور کاهش پیدا می‌کند از سوی دیگر خروج ارز در شرایط فعلی نیز کم می‌شود.

رانت موجود در واردات لاستیک بر تولید داخل سایه افکنده است چراکه واردات برای عده‌ای منفعت دارد که اجازه پا گرفتن به تولید داخل را نمی‌دهند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تخصیص ارز برای تولید تایر، تولید ناخالص ملی را افزایش می‌دهد ادامه داد: رانت موجود در واردات لاستیک بر تولید داخل سایه افکنده است چراکه واردات برای عده‌ای منفعت دارد که اجازه پا گرفتن به تولید داخل را نمی‌دهند.

ملکی تصریح کرد: دست‌های پشت پرده به دنبال جلوگیری از رونق تولید در داخل هستند چراکه از خروج ارز از کشور منتفع می‌شوند در نتیجه برای تولیدکننده داخلی مشکلات بسیاری ایجاد می‌کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تولید کننده داخلی تایر به نقدینگی و سرمایه در گردش نیاز دارد که بانک مرکزی برای تحقق این امر باید اقدامات لازم را انجام دهد./خانه ملت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول