حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

کاهش فروش کویرتایر به دلیل مشکلات حمل و نقل و تامین مواد اولیه

کویرتایر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 10 بهمن 1397تعداد بازدید : 27نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

مبلغ فروش کویر تایر در دی‌ماه نسبت به آذر ماه 81درصد کاهش یافته است که مشکلات در تامین مواد اولیه و حمل و نقل محصولات موجب کاهش فروش دی‌ماه کویرتایر شده است.

به گزارش پارس تایر، شرکت کویر تایر در صنعت تولید تایرهای بایاس و رادیال فعال می‌باشد. روند مبلغ فروش تایر به دلیل افزایش نرخ محصولات همراه با افزایش قیمت هزینه‌های ساخت موجب افزایش درآمد شرکت‌های فعال در گروه تایر و همچنین کویر تایر شده است. اما بررسی فروش آذر ماه و دی ماه پکویر نشان می‌دهد که فروش شرکت سیر کاهشی داشته است. مبلغ فروش پکویر در دی‌ماه نسبت به آذر ماه 81 درصد کاهش داشته است به طوری که از مبلغ فروش 66 میلیارد تومانی به فروش 12 میلیارد تومانی در سال رسیده است.

دلیل کاهش مبلغ فروش شرکت در دی‌ماه کاهش تعداد فروش به دلیل مشکلات حمل و نقل و توقف ارسال محصولات بوده است که موجب اثرگذاری چشم گیر در کاهش تولید شده است.علاوه بر مشکلات ارسال محصولات که موجب کاهش فروش شرکت شده است، مشاهده می‌شود شرکت در بخش تولید تایر نیز کاهشی عمل کرده است که امر ناشی از تأخیر در دریافت مواد اولیه برای تولید محصولات می‌باشد.

با توجه به اظهارات شرکت مشکل تامین مواد اولیه در ماه‌های آتی مرتفع خواهد شد. اما با توجه به فعال شدن دوباره چرخه تولید محصولات خودرویی و در حال حاضر بیش از 14 درصد از تایر تولیدی کشور (به لحاظ وزنی) و بیش از 20درصد از تایر تولیدی کشور (به لحاظ تعدادی) و 25 درصد کل تایرهای سواری کشور در کارخانه کویرتایر در استان خراسان جنوبی تولید می گردد. به نظر می‌رسد با توجه به رونق دوباره در بخش خودرویی و شرایط تحریمی و کاهش واردات روند فروش شرکت رو به بهبود باشد و اثرات مقطعی همچون مشکل حمل و نقل و تامین مواد اولیه نتواند موجب کاهش در عملکرد مثبت شرکت گردد و با گذر از بازه کوتاه مدت می‌توان روند خوش بینانه‌ای در مقطع میان مدت برای کویر تایر و شرکت‌های وابسته به خودرویی شاهد باشیم./بااقتصاد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول