کاهش شاخص توزیع لاستیک بین رانندگان به 15هزار کیلومتر

لاستیک

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: شاخص توزیع لاستیک با هدف دسترسی آسان‌تر رانندگان به لاستیک با نرخ دولتی از ٢٠ هزار کیلومتر به ١٥ هزار کیلومتر کاهش یافت.

به گزارش پارس تایر، عبدالهاشم حسن نیا افزود: پیش از این بر اساس پیمایش ٢٠ هزار کیلومتر یک جفت لاستیک به رانندگان ناوگان سنگین داده می‌شد اما اکنون این رقم به ١٥ هزارکیلومتر کاهش یافته است.

وی از کافی بودن میزان لاستیک در کشور خبر داد و گفت: در همه واحدهای استانی توزیع لاستیک با حواله دولتی، لاستیک کافی وجود دارد و مشکلی برای تامین لاستیک نیست.

حسن نیا درباره افزایش کرایه تاکسی‌ها اضافه کرد: اکنون ٣٠ هزار سواری بین استان‌ها به مسافران خدمات می‌دهند که حق افزایش قیمت را ندارند.

این مقام مسوول افزود: قرار است بر اساس پیمایش انجام شده به سواری‌های بین شهری سوخت تعلق بگیرد و به همین دلیل هیچ بهانه‌ای برای افزایش کرایه به دلیل افزایش قیمت بنزین وجود ندارد.

حسن نیا گفت: از آنجایی که اتوبوس‌ها نیز گازوئیل مصرف می‌کنند و قیمت گازوئیل گران نشده است، کرایه اتوبوس نیز نباید افزایش یابد.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: پس از افزایش قیمت بنزین ضریب اشغال صندلی اتوبوس‌ها افزایش یافته است. این ضریب بین ٥٠ تا ٦٠ درصد بود که بعد از افزایش قیمت بنزین شاهد استقبال مسافران از سفر با اتوبوس و همچنین سواری‌ها هستیم.

وی در عین حال گفت: در پی گران شدن نرخ بنزین ١٦ درصد سفر با اتوبوس افزایش یافته است.

حسن نیاتاکید کرد: سازمان راهداری هیچ بخشنامه‌ای برای افزایش کرایه اتوبوس و سواری‌های بین شهری نداشته است.

این مقام مسوول افزود: بسیاری از مسافران برای سفرهای بین شهری از سواری‌های شخصی استفاده می‌کنند که کرایه‌ها را در پی افزایش قیمت بنزین افزایش داده اند و مدیریت این بخش به سازمان راهداری ارتباطی ندارد.

حسن نیا هم چنین در خصوص افزایش حق کمیسیون شرکت‌های حمل و نقلی گفت: حق کمیسیون افزایش نیافته است و کامیون‌داران در صورت مواجه با دریافت حق کمیسیون ٥٠ درصدی می‌توانند شکایت کنند./ایرنا

مدیر پارس تایر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *