حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

دلایل تمایز تایر سبز با سایر تایرها

تایر
زمان مطالعه : 1 دقیقهتاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1398تعداد بازدید : 91نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

بحث تایرهای سبز اخیرا بسیار داغ شده است و خودروسازان جهانی تمایل زیادی به استفاده از این تایرها دارند اما چه چیز باعث می‌شود تا نام “سبز” به آن‌ها نسبت داده شود را در این گزارش بخوانید.

به گزارش پارس تایر، در ساخت تایر‌ها از چندین ماده استفاده می‌شود. اعضای تشکیل دهنده تایر شامل لاستیک مصنوعی، کائوچو (لاستیک طبیعی)، الیاف، مفتول، بافت کربنی و چندین ماده شیمیایی دیگر است.
مجموع این مواد تایر را تشکیل می‌دهند که شامل دو بخش است: عاج و بدنه. عاج‌های تایر باعث ایجاد اصطکاک می‌شوند و چسبندگی خودرو به زمین را حفظ می‌کند. در صورت صاف شدن تایر، این عاج‌ها از بین می‌رود، اصطکاک کاهش می‌یابد و خودرو راحت‌تر لیز می‌خورد و تعادل خود را از دست می‌دهد.

بخشی از مواد به کار رفته در تایر‌ها سمی هستند که بر اثر اصطکاک و سایش موجب آلودگی محیط زیست و همچنین تبدیل به ذرات معلق در هوا می‌شوند.

این در حالی است که در ساخت تایر‌های سبز، مواد سمی را از آن‌ها حذف می‌کنند و این امر نه تنها موجب کاهش آلودگی‌های زیست محیطی می‌شود، بلکه هم موجب تولید پسماند‌هایی می‌شوند که کمتر برای محیط زیست ضرر دارند و هم برای سلامت کارکنان کارخانه‌های تایرسازی مهم است، زیرا این مواد در هنگام ساخت تایر بر روی سلامت آن‌ها نیز اثر می‌گذارد.

تایر‌های سبز همچنین تاثیر بسیار کمی در کاهش مصرف سوخت خودرو‌ها دارند.

پارس تایر به عنوان نماینده رسمی پیرلی مفتخراست تایرهای سبز پیرلی را برای مشتریان عزیز عرضه نماید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول