حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تولید لاستیک با کیفیت در گروی تامین مواد اولیه و نقدینگی

کویرتایر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 26 فروردین 1398تعداد بازدید : 40نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

عضو کمیسیون صنایع مجلس تولید لاستیک با تکنولوژی جدید را در گروی تامین مواد اولیه مورد نیاز، نقدینگی و افزایش بهره‌وری دانست و گفت: استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و خلق تکنولوژی، می‌تواند راهکارهای مناسبی برای تولید لاستیک باکیفیت باشد.

به گزارش پارس تایر، محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره صنعت تولید لاستیک در ایران، گفت: صنعت تولید تایر در ایران به دو دسته تقسیم می‌شود؛ نخست گروهی که در تولید آن از تکنولوژی‌های قدیمی استفاده می‌شود این لاستیک‌ها برای خودروهای قدیمی مورد استفاده قرار گرفته و بیشتر در ایران، افغانستان و عراق مصرف می‌شود، گروه دوم مربوط به تولید لاستیک‌ با استفاده از تکنولوژی‌های جدید و به روز است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارخانه‌های تولیدکننده لاستیک‌های قدیمی باید از تکنولوژی‌های جدید در تولید لاستیک استفاده کنند، افزود: در حال حاضر لاستیک استاندارد ماشین‌های سنگین در اندازه‌های کوچک تولید می‌شود تا از تصادفات جلوگیری شود.

وی اظهار کرد: اگرچه خط تولید لاستیک‌های قدیمی همچنان در ایران فعال است اما در سال‌های آینده به دلیل از رده خارج شدن خودروهای قدیمی سنگین، این خط تولید تعطیل می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: لاستیک های تولید شده با تکنولوژی های قدیمی داخلی است و در حال حاضر از نظر اقتصادی به صرفه است چرا که بازار به این نوع از لاستیک‌ها نیاز دارد.

کیفیت بالا و عمر طولانی تایرهای خارجی مانعی در مسیر کارخانه‌های تولیدکننده لاستیک در ایران

وی ادامه داد: اگرچه بسیاری از کارخانه‌های تولیدکننده لاستیک در شهرهایی مانند یزد، کرمان و … برای تولید لاستیک از تکنولوژی جدید استفاده می‌کنند اما محصولات رقبای خارجی به دلیل کیفیت بیشتر، عمر طولانی‌تر و… مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از لاستیک‌های وارداتی از چین تاریخ مصرف گذشته هستند، تصریح کرد: در برخی موارد مشاهده می شود لاستیک ماشین‌های صفر پس از ۳ ماه استاندارد و کیفیت خود را از دست می‌دهند در واقع کیفیت پایین لاستیک این خودروها ناشی از واردات محصولات غیراستاندارد از چین، ماندگاری بیش از اندازه در انبارها و زیر آفتاب است.

منصوری تولید لاستیک با تکنولوژی جدید را در گروی تامین مواد اولیه مورد نیاز، نقدینگی و افزایش بهره وری دانست و گفت: استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و خلق تکنولوژی، استفاده از ظرفیت شرکت‌های خارجی می‌تواند راهکارهای مناسبی برای تولید لاستیک باکیفیت باشد.

ضرورت استفاده از امکانات رایگان در ایران برای تولید تایر

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نیروی انسانی، هزینه آب، برق و انرژی در ایران کم است و باید از این ظرفیت‌ها در افزایش تولید کالاهای با کیفیت استفاده شود./خانه ملت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول