حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تولید تایر سفارشی پژو 301 در داخل کشور

بارز
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 17 مرداد 1398تعداد بازدید : 100نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

تایر بارز با داشتن عملکرد بهتر مشروط بر ارتقاء کیفی در زمینه ترمز گیری در محیط خیس به عنوان تایر تولید داخل کشور برای خودرو پژو 301 برگزیده شد.

به گزارش پارس تایر، با ورود شرکت پژو فرانسه به ایران و مشارکت، شرکت ایران خودرو به نام (ایکاپ) همزمان با تولید پژو 2008 بدون داخلی سازی قطعات، پروژه پژو 301 با 60 درصد داخلی سازی توسط این شرکت کلید خورد. در ابتدا از بین قطعات تولید داخل نمونه‌های منتخب برای تست اولیه به فرانسه ارسال می‌شد، از این حیث تایر های بارز با سایز 185/65R15 با پترن P648 به همراه تایر یکی از رقبای داخلی به فرانسه ارسال و تست‌های اولیه بر روی خودرو پژو 301 در مرکز تست UTAC Ceram فرانسه انجام شد. تایر بارز با داشتن عملکرد بهتر مشروط بر ارتقاء کیفی در زمینه ترمز گیری در محیط خیس به عنوان تایر تولید داخل کشور برای خودرو پژو 301 برگزیده شد. از آن پس تبادل اطلاعات فنی و مهندسی در قالب مدارکRFQ(Request For Quotation) بین شرکت‌های ایکاپ و بارز آغاز شد.

پس از بررسی های صورت گرفته بر روی RFQ شرکت پژو و جلسات متعدد فنی مهندسی بین دو شرکت، با تغییر در کامپاند تایر P648 نمونه جدیدی با بهبود ترمزگیری در محیط خیس تولید شد و 80 حلقه از این تایر برای انجام تست‌های مقایسه‌ای با تایر مرجع این خودرو به فرانسه ارسال شد تا مجدد بر روی خودرو پژو 301 در مرکز تست UTAC تست شود. تایر های مرجع تعیین‌شده توسط شرکت پژو برند میشلن بود و تایر داخلی می‌بایست بالای 95 درصد مشخصات فنی و عملکردی این تایر را پوشش می‌داد!

به همین دلیل اداره تحقیقات و توسعه بارز با تجارب بالا و اتکا بر دانش فنی تیم تحقیقات و توسعه با توجه به الزامات شرکت پژو و RFQ تایر پژو 301، اقدام به طراحی تایر جدیدی با پترن ویژه به نام P674 (Opti drive) کرد. در این مرحله گروه صنعتی بارز برای فراهم‌سازی شرایط مشابه تست تایر بارز در مرکز تست UTAC فرانسه، یک دستگاه پژو 301 وارداتی خریداری کرد تا با انجام تست-ها بر روی این خودرو نتایج بدست آمده تا جای ممکن دقیق باشند. طبق درخواست شرکت پژو 70 حلقه تایر 185/65R15 با پترن P648 و 70 حلقه تایر با پترن P674 به مرکز تست UTAC فرانسه ارسال شد و پس از انجام تست های مقایسه ای با تایر میشلن با پترن Energy saver نتایج تست ها در اختیار شرکت ایکاپ و بارز قرار گرفت. با بررسی و آنالیز نتایج تست ها توسط شرکت پژو فرانسه، در نهایت تایر 185/65R15-P674 بارز موفق به اخذ تاییدیه شرکت پژو برای نصب بر روی خودرو پژو 301 شد.

پس از این موفقیت بزرگ،تایر P674 برای استفاده در تولید انبوه خودرو های پژو 301 شرکت ایکاپ مشروط به اخذ استاندارد سختگیرانه اروپاییECE R117 (شامل تست‌های مقاومت غلتشی، نویز و چنگ زنی خیس) بود. بر این اساس گروه صنعتی بارز با مکاتبات و مذاکرات انجام شده با شرکت TUV آلمان (انجام دهنده تست های استاندارد R117) 6 حلقه تایر برای اخذ ایمارک R117 به کشور آلمان ارسال کرد. و در نهایت افتخار اخذ مدرک رسمی ایمارک ECE R117 ورژن 2018 برای اولین بار در ایران نصیب تایر P674 گروه صنعتی بارز شد. در گروه صنعتی بارز با توجه به اهمیت کنترل پیشرفت پروژه تایرهای جدید و به منظور رسیدن به زبان مشترک با خودروساز، پیگیری کلیه امور فوق از سوی واحد معرفی محصولات جدید صورت می‌گیرد که این واحد با پیگری روند پروژه های محصولات جدید و کمک به ایجاد ارتباط بین اداره تحقیقات بارز و بخش فنی و مهندسی خودروسازان، موجب بهبود پیشرفت پروژه‌های سایز های جدید بارز و شناسایی و رفع نیاز خودروسازان به سایز های جدید است./بارز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول