قیمت لاستیک پراید افزایش نمی یابد ؟!

لاستیک

سخنگوی انجمن صنفی تایر گفت: تایر خودروی پراید تا زمانی که تولید می‌شود در بازار یافت شده و قیمت آن تغییر نخواهد کرد.

به گزارش پارس تایر، مصطفی تنها سخنگوی انجمن صنفی تایر با اشاره به میزان تولید تایر در کشور، گفت: هم اکنون بیش از ۷۰ درصد تایر مورد نیاز کشور در داخل تولید و حدود ۳۰ درصد آن از طریق واردات تامین می‌شود.

او درباره قیمت تایر پراید با توجه به توقف تولید آن، بیان کرد: قیمت لاستیک این خودرو نسبت به گذشته تغییری نکرده است و تا زمانی که این خودرو در سطح کشور وجود دارد، لاستیک برای آن تولید می شود و مشکلی در عرضه این کالا وجود ندارد.

سخنگوی انجمن صنفی تایر ادامه داد: برخی برای آشفته کردن بازار این کالا، قیمت آن را به طور خودسر افزایش داده اند، در صورتی که قیمت این لاستیک به هیچ عنوان نسبت به گذشته تغییری نکرده است. قیمت لاستیک برای تمام خودورها توسط سازمان حمایت اعلام می شود.

تنها با اشاره به توان تولیدی کشور در صنعت تایر، افزود: صنعت تایر را می توان یکی از مهم ترین صنایع در تکمیل در زنجیره ارزش صنعت خودرو و حمل و نقل دانست. اگر کشور به این صنعت توجه بسزایی داشته باشد قطعا می توانیم خود را در آن ارتقا دهیم و دیگر نیاز به واردات این کالا نداشته باشم.

تشکیل ۷۰ درصد مواد اولیه مورد نیاز در صنعت تایر از مشتقات نفتی

او با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد مواد اولیه مورد نیاز در صنعت تایر از مشتقات نفتی تشکیل می ­شود، گفت: خوشبختانه به دلیل دارا بودن کشور از منابع نفتی، می توان ایران را یکی از مستعدترین کشور‌ها در صنعت تایر دانست چرا که بسیاری از زیرساخت ­ها برای توسعه این صنعت مهم در کشور وجود دارد.

سخنگوی انجمن صنفی تایر بیان کرد: متاسفانه در کشور از مزایای اقتصادی صنایع پایین دستی مانند نفت و پتروشیمی استفاده نشده است. امروزه برخی کشور‌های همجوار که از منابع نفتی برخوردار نیستند، گوی سبقت را در صنعت تایر از ایران ربوده ­اند و در تولید و صادرات محصولات این صنعت بسیار جلوتر از ایران حرکت می­ کنند.

تنها با اشاره به مشکلات پیش روی تایر کامیون، تشریح کرد: در بازار تایر کامیون مشکلی برای عرضه وجود ندارد، اما در تولید این کالا با مشکلاتی رو به رو هستیم. ۲ نوع تایر بایاس و رادیال داریم که ظرفیت کشور در تولید آن محدود است همچنین برای آن ارز تخصیص نداده اند که هم اکنون منتظر تایید ارز مورد نیاز هستیم که امیدواریم ظرف ۸ تا ۹ ماه دیگر تامین شود./باشگاه خبرنگاران جوان

مدیر پارس تایر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *