لیست قیمت مصوب تایر بارز (بهمن 98)

بارز

لیست قیمت مصوب تایر بارز (بهمن 98)

‌اگرچه ماه‌هاست تایرسازان بر کافی بودن حجم تولیدات خود و حتی افزایش تیراژ تولید برخی سایزها مانند تایرهای خانواده پراید تاکید دارند اما بازار واکنش مثبتی به این اخبار نشان نداده و همچنان این سایز با اختلاف قیمت دو برابری به دست مصرف‌کننده نهایی می رسد. آنهم در شرایطی که تمام شرکت‌ها در نامه‌های مجزا به نماینده‌های خود تاکید کرده‌اند تایر باید با نرخ مصوب به دست مصرف‌کننده برسد. ازسوی‌دیگر برخی شنیده‌ها درباره فروش اینترنتی توسط بعضی شرکت‌ها و حتی سایت‌های فروش تایر نیز باعث شد قیمت بعضی سایزها همچنان بالا باقی بماند و سود سرشاری به جیب تعدادی از تایرفروشان بازار برود.

به گزارش پارس تایر، علیرضا یحیی‌زاده مدیرکل فروش گروه صنعتی بارز در نامه‌ای خطاب به تمام نماینده‌های این گروه صنعتی ‌تا اطلاع ثانوی آنها را مکلف به توزیع تایر در محل نمایندگی، ‌به مصرف‌کننده نهایی کرده است. حالا اما گروه صنعتی بارز کلیه نماینده‌های خود را تا اطلاع‌ثانوی مکلف به عرضه و توزیع تایر در محل نمایندگی به مصرف‌کننده نهایی کرده است. اقدامی که اگرچه می تواند قیمت این کالا را به تعادل برساند اما بی‌شک باعث آسیب به اقتصاد واحدهای خرده‌فروشی در سطح بازار خواهد شد و سود عمده‌فروشی و خرده‌فروشی به‌صورت یک‌جا به جیب عاملین این شرکت خواهد رفت.

بر اساس نامه مدیرکل فروش بارز به عاملین این شرکت، ‌نماینده‌ها موظف هستند نسبت‌ به درج نام و شماره تلفن‌همراه مشتری،‌ سایز و طرح گل‌تایر در فاکتور فروش اقدام کنند و رسید پرداختی از دستگاه کارتخوان را نیز در مدارک خود بایگانی کنند. علاوه‌ بر این هر خودرو طی 6ماه تنها مجاز به دریافت 2حلقه تایر خواهد بود و لیست قیمت مصوب محصولات بارز با سربرگ گروه صنعتی بارز باید در معرض دید مصرف‌کنندگان نهایی قرار بگیرد. البته شرکت این هشدار را هم به نماینده‌های خود داده است که در صورت وصول گزارش تخلف ازسوی نهادهای نظارتی با خاطیان برخورد خواهد کرد و در مرحله اول اقدام به کاهش سهمیه به نصف و در مرحله دوم اقدام به قطع همکاری می‌کند.

لیست قیمت مصرف کننده تایرهای بارز در بهمن ماه 1398 با نرخ رسمی با احتساب هزینه حمل و 9% مالیات برارزش افزوده و عوارض قانونی به شرح زیر است

لیست قیمت مصوب تایرهای بارز-بهمن 98 لیست قیمت مصوب تایرهای بارز-بهمن 98 لیست قیمت مصوب تایرهای بارز-بهمن 98 لیست قیمت مصوب تایرهای بارز-بهمن 98 لیست قیمت مصوب تایرهای بارز-بهمن 98

لیست قیمت مصوب تایرهای بارز-بهمن 98

حال باید دید آیا گروه صنعتی بارز به تنهایی و بدون ورود دیگر شرکت های تایرساز به این میدان موفق به کنترل قیمت‌ها خواهد شد یا در آینده انجمن تولیدکنندگان تایر و شرکت‌های دیگر نیز در اقدامی مشابه خواستار عرضه مستقیم تایر توسط نماینده‌های خود به مردم خواهند شد.

نظر شما در خصوص قیمت مصرف کننده تایرهای بارز و عرضه به نرخ رسمی و دولتی چیست؟