حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تایرهای وانتی و خاوری تولید داخل 100هزار تومان گران شد

تایر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 19 آبان 1398تعداد بازدید : 117نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

ستاد تنظیم بازار با افزایش ۱۰۰هزارتومانی برای هر حلقه از تایرهای رینگ ۱۶نخی تولید داخل موافقت کرد. اگرچه هنوز این مصوبه تنظیم بازار به تایرسازان ابلاغ نشده است اما به‌نظر می‌رسد می‌تواند بخشی از زیان ادعایی شرکت‌های تایرساز داخلی را برای تولید محصولات بایاس پوشش دهد.

به گزارش پارس تایر، محمدرضا تقی‌گنجی، رئیس انجمن صنعت تایر ایران با اعلام این خبر گفت: براساس این مصوبه که اجازه افزایش قیمت به میزان ۱۰۰هزارتومان به ازای هر حلقه تایر را به تولیدکنندگان می‌دهد، ‌قیمت تایرهای بایاس رینگ ۱۶ حدود ۱۵درصد افزایش خواهد یافت، البته با ۳۰درصد افزایش مدنظر انجمن صنعت تایر برای جبران زیان‌ده بودن تولید تایرهای بایاس و دستیابی به سود فاصله زیادی دارد.

به‌گفته رئیس انجمن صنعت تایر ایران ‌این افزایش قیمت که براساس اختیارات ستادتنظیم‌بازار مصوب شده،‌ شامل ۴سایز تایر بایاس رینگ ۱۶ است. این ۴سایز شامل تایرهای چرخ‌های جلو و عقب وانت نیسان، ‌تایرهای خاوری و تایرهای مورداستفاده در وانت مزداست و به‌محض ابلاغ مصوبه به تولیدکنندگان در قیمت‌های مصوب اعمال خواهد شد.

به‌گزارش «دنیای‌ خودرو» با این افزایش قیمت و به سود رسیدن تولید تایرهای رینگ ۱۶بایاس، ‌شرکت‌های تولیدکننده ظرفیت تولید خود را افزایش خواهند داد و به‌همین دلیل از قیمت ثانویه این لاستیک‌ها در بازار کاسته خواهد شد.

این درحالی است که در مرداد تا آبان‌ماه هر سال به‌دلیل افزایش حجم برداشت محصولات کشاورزی،‌ باغی و صیفی‌جات، ‌درخواست این نوع تایر در استان‌های مختلف افزایش می‌یابد و تایرسازان نیز با فروش مستقیم کالا به اتحادیه‌ها و مراکز استانی میزان کمتری از تولیدات خود را روانه بازار می‌کنند.

به همین دلیل قیمت تایرهای وانتی و خاوری در بازار تا حدودی افزایش می‌یابد. گنجی در ادامه با موقت خواندن این افزایش قیمت تصریح کرد: حداقل افزایش قیمت برای جلوگیری از زیان‌ده شدن تولید در کارخانه‌های تایرسازی داخل،‌ بالا بردن قیمت فروش لاستیک‌های نخی بایاس در بازار به میزان ۳۰درصد است.

البته انجمن صنعت تایر ایران پیگیر تحقق این موضوع در سازمان‌های مسئول خواهد بود. وی با تاکید بر اینکه هنوز مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار برای اجرا به انجمن صنعت تایر ایران ابلاغ نشده است، گفت: تا زمان ابلاغ رسمی این مصوبه قیمت لاستیک‌های بایاس رینگ ۱۶با همان نرخ قبلی در بازار توزیع خواهد شد./دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول