درباره نماد اعتماد الکترونیکی ؟

یكی از عوامل مهم توسعه تـجارت الكترونیكی، ایـجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می بـاشد.با توجه به بررسی های انجام گرفته، مهمترین عوامـل مراجعه و اعتماد خـریداران به کسب و کار های ایـنترنتی به شرح ذیل می باشند:

♦ شناسایی مالك کسب و کار و امكان مراجعه در صورت بروز اشكال.
♦ كامل و صحیح بودن اطلاعات كالا یا خدمات ارائه شده.
♦ گارانتی محصولات و ارائه خدمات پس از فروش.
♦ واضح بودن روند برگرداندن كالا و بازپس گیری پول.
♦ محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی خریداران.
♦ تایید امنیت سایت توسط یك موسسه و مركز ملی اعتماد.

طبق مطالعات انجام شده تائید کسب و کار اینترنتی توسط یك موسسه و مركز ثالث، بیشترین تاثیر در مراجعه و اعتماد خریداران به کسب و کار اینترنتی را دارد . در این حالت خریدار از محفوظ ماندن اطلاعات خود احساس امنیت بیشتری دارد و اگر از اطلاعات شخصی وی سوء استفاده شود، می تواند برای شكایت از کسب و کار اینترنتی متخلف به مراجع قانونی مراجعه نماید.

در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد.

اطمینان از اصالت نماد اعتماد الکترونیکی سایت

برای اطمينان از اصل بودن نماد اعتماد الکترونيکي در فروشگاه هاي اينترنتي، صفحه نماد اعتماد الکترونیکی با آدرس سایت ما باز نمی شود و مستقیماً با آدرس سایت مرکز توسعه تجارت الکترونیک (https://trustseal.enamad.ir) باز می شود.

مزیت نماد الکترونیکی دوستاره

نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره در حال حاضر بالاترین درجه قابل اعطا از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در کشور است. تمامی مراحل خرید از جمله ثبت نام و ثبت سفارش تماماً توسط پروتکل های امن SSL انجام می شود و مانع دسترسی به درگاه ارتباطی از آی پی های مشکوک و غیر ایرانی می شود.

logo-samandehi

امیدواریم پارس تایر به عنوان تخصصی ترین سایت لاستیک و رینگ بتواند وظیفه خود را در جلب اعتماد مشتریان عزیز نه فقط از طریق این القاب و عناوین، بلکه از طریق کیفیت بالای محصولات و خدمات خود انجام دهد.