حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

پرطرفدارترین لاستیک های سواری ایرانی

تایر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 12 تیر 1398تعداد بازدید : 176نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

ممکن است امروز موعد دوسال استفاده از لاستیک هایتان به پایان رسیده باشد و حالا شما ندانید که چه لاستیکی را از چه برندی تهیه کنید. حتی ممکن است بین انتخاب لاستیک ایرانی و خارجی تردید داشته باشید اما این را بدانید که لاستیک های ایرانی رقیب مناسبی برای لاستیک های خارجی هستند. به تعبیری می توان گفت که لاستیک های ایرانی می توانند به راحتی گوی سبقت را از رقبای چینی و هندی بربایند.

به گزارش پارس تایر، اما داستان لاستیک های خارجی از این ماجرا جدا است زیرا لاستیک های خارجی به دلیل نوع کیفیت و وزن همیشه در صدر قرار داشتند و طرفداران زیادی هم دارند.

بارز، کویر تایر، یزد تایر، دنا و ایران تایر در حال حاضرجزء بهترین تولیدکنندگان لاستیک هستند که طرفداران زیادی را در بین بازار داخلی و خارجی دارند. طبق آخرین نظر سنجی که توسط یکی از سایت های داخلی انجام شده بود مردم ۷۴ درصد رای لاستیک بارز را به عنوان بهترین لاستیک انتخاب کردند و پس از آن کویرتایر(۱۰%)، یزد تایر(۶٫۵%)و ایران تایر(۵%)دنا(۴٫۵%) را به خود اختصاص دادند.

فروشندگان لاستیک معتقدند افرادی که ماشین های خارجی دارند از لاستیک های خارجی هم استفاده می کنند، زیرا این لاستیک ها به خاطر نرمی، كاركرد مناسب، چسبندگي بهتر و وزن سبك تر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر برندهای کره ای و اروپایی و برخی چینی های باکیفیت گزینه بهتری برای ماشین های خارجی هستند.

رییس اتحادیه لاستیک و روغن گفت: درحدود ۴۰ درصد بازار کشور، لاستيك هاي ایرانی و۶۰ درصد را لاستيك هاي خارجي تشكيل مي دهند.

او در پاسخ به این پرسش که چرا ایران توان تولید لاستیک هایی که بتواند با لاستیک های خارجی رقابت کند را ندارد، گفت: بیشترین مانع بر سر این راه برای توليد كنندگان داخلي نبود دستگاه هاي روز است که متاسفانه تكنولوژي اين دستگاه ها به ۲۵ سال پيش باز میگردد، لذا همچنان نميتوانيم لاستيك بسياري از خودروهاي جديد به خصوص خودروهاي شاسي بلند را بسازیم./قطعه نیوز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول