حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

نظارت وزارت صمت بر نحوه توزیع تایرهای سنگین ایرانی

تایر کامیون
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1398تعداد بازدید : 176نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

نظارت وزارت صنعت‌، معدن و تجارت بر نحوه توزیع تایرهای باری- اتوبوسی تولید داخل با همکاری انجمن تولیدکنندگان صنعت تایر انجام می‌شود.

به گزارش پارس تایر، اگرچه بخش عمده‌ای از نیاز بازار تایرهای رادیال باری- اتوبوسی از طریق واردات تامین می‌شود ‌اما نیاز تقریبا صددرصدی بازار تایرهای بایاس نخی توسط تولیدات داخلی تامین می‌شود و تایرسازانی همچون گروه صنعتی بارز،‌ لاستیک‌پارس،‌ لاستیک دنا و آرتاویل‌تایر درحال تامین تایرهای بایاس باری در بازار هستند.

از طرفی گروه صنعتی بارز به‌عنوان تنها تولیدکننده این محصول در کشور سالانه 400هزار حلقه از نیاز 2میلیون‌ودویست‌هزار حلقه‌ای به تایرهای رادیال باری-اتوبوسی را تامین می‌کند.

این گزارش حاکیست دولت در چندماه گذشته با هدف ساماندهی نحوه توزیع تایرهای باری-اتوبوسی تولید داخل، ‌اعم‌از بایاس و رادیال نظارت گسترده‌ای را بر نحوه تولید و توزیع این تایرها در سطح کشور نهادینه کرده است، تا جایی‌که تایرسازان بدون اجازه وزارت صمت امکان عرضه تایر در شبکه‌های فروش خود را نداشتند. حال اما خبرها حکایت از تغییر شیوه نظارت بر سیستم فروش و توزیع تایرهای سنگین تولید داخل دارد.

محمدرضا تقی‌گنجی، رئیس انجمن صنعت تایر ایران از تغییر نگاه مجموعه وزارت صنعت‌، معدن‌وتجارت برای نحوه نظارت بر بازار تایرهای سنگین خبر داد و گفت: پس از تفویذ اختیار نظارت بر بازار تایرهای سنگین به بخش اقتصادی معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت، ‌مدیران این بخش با هدف نظارت بهتر بر بازار، ‌از انجمن تولیدکنندگان صنعت تایر به‌عنوان تنها مرجع تخصصی در این صنعت برای نظارت‌بر نحوه توزیع تایرسازان دعوت‌به همکاری کردند. وی باتاکید بر اینکه انجمن صنعت تایر با اشراف کامل بر جزئیات تولید محصول و شیوه‌های توزیع امکان رصد کامل و نظارت دقیق بر بازار و سیستم‌های فروش را دارد گفت: با ورود انجمن به این موضوع،‌ زمینه تخلف برای برخی شرکت‌ها که تا پیش از این همکاری مناسبی با وزارت صمت نداشتند نیز از بین خواهد رفت و در آینده‌ای نزدیک می‌توان شاهد کاهش قیمت‌ها و توزیع مناسب و نظام‌مند تایرهای باری-اتوبوسی تولید داخل به‌ویژه سایز 24*12 نخی در ناوگان حمل‌ونقل کشور بود.

اخذ چنین تصمیمی ازسوی مدیران وزارت صمت و درگیر کردن انجمن صنعت تایر در امر نظارت بر بازار شاید اولین گام برای اجرای طرح خود نظارتی تایرسازان بر شبکه فروش باشد که پیش از این در گزارشی آن را به‌عنوان تنها راه نظارت و ساماندهی بازار اعلام نمودیم./دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول